Jesteś tutaj: HomeRegionSpółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 17 styczeń 2020 21:48

W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

 

Powoływanie spółki może pomóc w inwestowaniu głównie z powodów finansowych – spółka inwestować może za środki pozyskane z kredytu, które w przyszłości będzie rekompensował jej budżet województwa. Dzięki temu koszty inwestycji nie muszą być ujmowane w najbliższych budżetach województwa, co pozwala ich spłatę przesunąć o kilka lat. W taki sposób inwestuje inna wojewódzka spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

 

Inwestycje Regionalne powołano m.in. z rozważeniem rozbudowy Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej przy udziale tej spółki. Mowa o tych dwóch instytucjach kultury znalazła się w uzasadnieniu uchwały powołującej Inwestycje Regionalne. Rozbudowa Filharmonii na razie jeszcze nie jest przygotowana, natomiast w przypadku Opery rozważana jest koncepcja pozyskania kredytu bezpośrednio przez Operę Nova, połowę kosztów pokryje też Miasto Bydgoszcz, stąd też być może ta inwestycja odbędzie się bez udziału Inwestycji Regionalnych.

 

W sierpniu (dopiero w styczniu uchwała została ujawniona) Zarząd Województwa zdecydował, że prezes Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Regionalnych będzie zarabiał 11.890 zł miesięcznie w ramach wynagrodzenia stałego. Funkcję tą pełni związany przez wiele lat z Urzędem Marszałkowskim Maciej Czepiel.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas