Jesteś tutaj: HomeRegionMatka księdza Popiełuszki honorową obywatelką województwa

Matka księdza Popiełuszki honorową obywatelką województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 maj 2013 20:03

Na wniosek związkowców NSZZ Solidarność sejmik  zdecydował o nadaniu Mariannie Popiełuszko tytułu Honorowego Obywatela Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Chodź pani Mariana w naszym regionie nigdy nie mieszkała, to los sprawił, że za sprawą jej błogosławionego syna dość mocno się z nim związała.

 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko w okresie stanu wojennego był kapelanem Solidarności. W październiku 1984 udał się do Bydgoszczy, gdzie odprawił swoje ostanie nabożeństwo. Celem tej wizyty było wsparcie na duchu opozycji w naszym regionie. W drodze powrotnej w miejscowości Górsk (pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem) został uprowadzony przez agentów komunistycznych. Następnie zabrano go do Włocławka, gdzie został zamordowany.

 

Dzisiaj, nadając honorowe obywatelstwo województwa kujawsko-pomorskiego, społeczność regionu oddaje hołd osobie, która dla wielu z nas jest przykładem bezwarunkowej rodzicielskiej miłości okupionej dramatem, ale jednocześnie opromienionej postawą przebaczenia, tak potrzebnej w dzisiejszych czasach – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Ksiądz Popiełuszko został uznany męczennikiem za wiarę, 6 czerwca 2010 roku w Warszawie abp Angelo Amando z upoważnienia papieża Bedendykta XVI uznał go błogosławionym.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy