Jesteś tutaj: HomeRegionPolicjanci dogadali się z ministrem

Policjanci dogadali się z ministrem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 listopad 2018 23:10
Policjanci dogadali się z ministrem Fot: MWSWiA

W czwartek wieczorem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz związki zawodowe służb mundurowych poinformowały o zawarciu porozumienia, na mocy którego mundurowi otrzymają od nowego roku podwyżki uposażeń. Od kilku dni borykaliśmy się z cichym protestem, nazywanym popularnie ,,psią grypą”.

Oficjalnie policjantom protestować nie wolno. Od kilku dni wielu funkcjonariuszy zaczęło przechodzić na zwolnienia lekarskie, przez co pojawiła się obawa, że 11 listopada, gdy w Polsce będzie odbywać się wiele imprez, nie będzie miał kto ich zabezpieczać. Problem widoczny był już w okresie Wszystkich Świętych, gdy drogi patrolowali policjanci ściągnięci sprzed biurek. W kolejnych dniach dochodziło nawet do zamykania komisariatów z powodu braków kadrowych.

 

Ten nieoficjalny protest dobiega jednak końca, bowiem w czwartek wieczorem przedstawiciele służb mundurowych zawarli porozumienie z ministrem Joachimem Brudzińskim. Od 1 stycznia funkcjonariusze otrzymają 655 zł podwyżki brutto oraz o kolejne 500 zł od 1 stycznia 2020 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.