Jesteś tutaj: HomeRegionNikt nie chciał zostać radnym

Nikt nie chciał zostać radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 styczeń 2018 11:32

Po śmierci radnego gminy Kowalewo Pomorskie (powiat golubsko-dobrzyński) Jarosław Lewandowskiego miały się odbyć wybory uzupełniające, zgodnie z procedurą jaka obowiązuje w jednomandatowych okręgach wyborczych. Okazuje się jednak, że wyborów nie będzie.

W poniedziałek Komisarz Wyborczy w Toruniu wydał postanowienie o nieprzeprowadzeniu wyborów, które według kalendarza wyborczego miały się odbyć 25 marca 2018 roku. Powodem tej decyzji było niezgłoszenie się żadnego komitetu – pisząc prościej, nie było nikogo chętnego do kandydowania. Dla wyjaśnienia warto napisać, iż gdyby zgłosił się tylko jeden kandydat, to wówczas wybory również nie byłyby przeprowadzone, mandat objąłby bowiem jedyny zainteresowany bez głosowania.

 

W okręgu nr 7 w wyborach do Rady Miejskiej Kowalewa Pomorskiego, będzie zatem do końca kadencji jeden mandat radnego nieobsadzony.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja