Jesteś tutaj: HomeRegionNikt nie chciał zostać radnym

Nikt nie chciał zostać radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 styczeń 2018 11:32

Po śmierci radnego gminy Kowalewo Pomorskie (powiat golubsko-dobrzyński) Jarosław Lewandowskiego miały się odbyć wybory uzupełniające, zgodnie z procedurą jaka obowiązuje w jednomandatowych okręgach wyborczych. Okazuje się jednak, że wyborów nie będzie.

W poniedziałek Komisarz Wyborczy w Toruniu wydał postanowienie o nieprzeprowadzeniu wyborów, które według kalendarza wyborczego miały się odbyć 25 marca 2018 roku. Powodem tej decyzji było niezgłoszenie się żadnego komitetu – pisząc prościej, nie było nikogo chętnego do kandydowania. Dla wyjaśnienia warto napisać, iż gdyby zgłosił się tylko jeden kandydat, to wówczas wybory również nie byłyby przeprowadzone, mandat objąłby bowiem jedyny zainteresowany bez głosowania.

 

W okręgu nr 7 w wyborach do Rady Miejskiej Kowalewa Pomorskiego, będzie zatem do końca kadencji jeden mandat radnego nieobsadzony.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy