Jesteś tutaj: HomeRegionKilka firm zainteresowanych modernizacją szlaku do Kościerzyny

Kilka firm zainteresowanych modernizacją szlaku do Kościerzyny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 23 sierpień 2017 12:58

PKP PLK otworzyło oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla modernizacji linii kolejowej nr 201 na odcinku Maksymilianowo – Kościerzyna. Swoje oferty złożyło aż osiem firm.

Od momentu zawarcia umowy wykonawca będzie miał 6,5 roku na zrealizowanie całej inwestycji. Zakłada ona przede wszystkim elektryfikację całego szlaku oraz podniesienie prędkości szlakowych dla pociągów pasażerskich do 140 km/h, zaś towarowych 120 km/h. Docelowo PKP PLK chce doprowadzić do elektryfikacji całego szlaku od Maksymilianowa pod Bydgoszczą do Gdyni. Kolej planuje przy tym dość poważnie przebudować stację w Maksymilianowie, budując dwupoziomowe skrzyżowanie linii kolejowych 131 i 201.

 

Najtańszą ofertę złożył Transpojekt Gdański na 18,6 mln zł, najdroższą konsorcjum Torprojekt oraz Biura Projektów Kolejowych i Usług Inwestycyjnych na 41,3 mln zł. Przetarg ten dotyczy jak wspomniano na samym początku opracowania dokumentacji technicznej oraz nadzoru autorskiego. W dalszej kolejności będzie rozpisany przetarg na wykonanie robót budowlanych, gdzie kwoty będą znacznie wyższe. Inwestycje na szlaku Maksymilianowo – Kościerzyna – Gdynia będą dofinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy