Jesteś tutaj: HomeRegionMSWiA wspomoże wzmocnienie wału i odbudowę dróg

MSWiA wspomoże wzmocnienie wału i odbudowę dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 02 kwiecień 2017 10:03

W piątek w Bydgoszczy gościł podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, który poinformował o decyzji ministra Mariusza Błaszczaka, który przekaże 10 mln zł na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgowem i Otorowem. Chwałek wręczył również samorządowcom promesy na odbudowę zniszczonych przez żywioły dróg powiatowych i gminnych.

- Województwo kujawsko-pomorskie dość mocno dotykane w ostatnich latach klęskami żywiołowymi. Cieszy mnie zatem, że rok 2016 nas oszczędził – powiedział podczas spotkania z przedstawicielem MSWiA wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Do dzisiaj widoczne są jednak zniszczenia spowodowane klęskami żywiołowymi sprzed lat, stąd też MSWiA włącza się w ich likwidację. Na dzień 20 marca resort zdecydował o wsparciu samorządów z terenu województwa oraz Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych kujawsko-pomorskiego kwotą 15,9 mln zł. Oprócz wzmocnienia wałów przeciwpowodziowych pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim kwotą 10 mln zł, MSWiA wspomoże Dobrzyń nad Wisłą kwotą prawie 5 mln zł na likwidację osuwiska w obrębie skarpy wiślanej; Górzno kwotą 150 tys. na stabilizację osuwiska; Obrowo kwotą 320 tys. zł na odbudowę drogi gminnej w miejscowości Zawały oraz powiat tucholski kwotą 0,5 mln zł na remont drogi powiatowej relacji Sławęcin – Wieszczyce.

 

- Wszystkie te środki na pewno będą dobrze spożytkowane – powiedział podsekretarz Sebastian Chwałek – Piękna rzeka Wisła płynąca przez ten region, potrafi często dawać się we znaki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas