Jesteś tutaj: HomeRegionAutorzy stanu wojennego zostaną zdegradowani

Autorzy stanu wojennego zostaną zdegradowani

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 13 grudzień 2016 12:27

Dzisiaj przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Rada Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego w której zasiadali generałowie Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. Bardzo jest prawdopodobne, że pisząc o kolejnej rocznicy tego wydarzenia nie obu wojskowych nie będziemy już tytułowali generałami, bowiem Ministerstwo Obrony Narodowej planuje ich zdegradować.

Wszystko wskazuje na to, że celem wprowadzenia stanu wojennego w Polsce było stłumienie opozycji antykomunistycznej, która cieszyła się coraz większym poparciem społecznym, gdy spadało zaufanie do państwa PRL.

 

Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział dzisiaj, że po raz ostatni jakikolwiek urzędnik ministerstwa mówiąc o Jaruzelskim i Kiszczaku używa sformułowania ,,generał”. Podjęte mają zostać kroki prawne – przygotowany projekt ustawy – degradujący obu wojskowych. Jaruzelskiego i Kiszczaka za życia próbowano osądzić, ale nie udało się to z powodu przeciągających się latami procesów, w czasie których obaj często przekładali zwolnienia lekarskie.

 

Sejm Jaruzelskim i Kiszczakiem być może zajmie się już na kolejnym posiedzeniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)