Jesteś tutaj: HomeRegionDuży przewoźnik kolejowy zmienia nazwę

Duży przewoźnik kolejowy zmienia nazwę

Napisał  Opublikowano w Regionalne piątek, 09 grudzień 2016 11:31

Wkrótce przestanie funkcjonować szyld Przewozów Regionalnych. Spółka będzie nadal wykonywać przewozy lokalne, w tym między najważniejszymi ośrodkami miejskimi województwa kujawsko-pomorskiego, ale już pod nową nazwą.

Przewoźnik planuje zmienić logo i funkcjonować pod marką POLREGIO. Zmiana szyldu ma symbolizować nowy rozdział historii firmy – jak tłumaczy się w komunikacie prasowym rok 2016 był pierwszym, w którym Przewozy Regionalne odnotowały dodatni wynik finansowy. Jest to efekt przeprowadzonej w ostatnich długich miesiącach restrukturyzacji w spółce.

 

POLREGIO zapowiada, że będzie chciał zaskakiwać pasażerów lepszym komfortem podróży, poprzez wprowadzanie do ruchu zmodernizowanego taboru.

 

W plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych wpisało się dość mocno Województwo Kujawsko-Pomorskie, które zdecydowało się zagwarantować zakup usług przewozowych na kilka lat. Codziennie przewoźnik wykonuje przewozy m.in. na trasach: Bydgoszcz- Piła, Bydgoszcz – Inowrocław - Poznań, Bydgoszcz – Toruń. Od przyszłej niedzieli (11 grudnia) uruchomione zostaną również dłuższe trasy: Nakło – Bydgoszcz – Toruń – Olsztyn oraz Bydgoszcz – Toruń – Włocławek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja