Jesteś tutaj: HomePolecaneJak wybrać wyposażenie warsztatów i magazynów?

Jak wybrać wyposażenie warsztatów i magazynów?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 21 maj 2019 12:30

Powierzchnie magazynowe są bardzo istotne dla firm, które przechowują i składują różnego typu materiały. Podobnie rzecz się ma z warsztatami, w których powinien panować ład i porządek. W obu przypadkach,  warto więc odpowiednio zaaranżować przestrzeń.  

Dlaczego odpowiednie organizacja przestrzeni jest istotna?

Magazyn i warsztat to przestrzenie organizacyjno – funkcjonalne. Zadaniem magazynu jest utrzymanie i obsługa gromadzonych w nim materiałów. Ma on zapewniać dostęp do składowanych produktów, uprawnionym do tego osobom, biorącym udział w procesie logistycznym. Podobnie rzecz się ma z warsztatem. Każdy upoważniony musi mieć dostęp do narzędzi i wyposażenia warsztatu. Z racji tego, wszystkie składowane w przestrzeniach elementy powinny być odpowiednio posegregowane i ułożone w konkretnych pudełkach, kuwetach i regałach

.

Wyposażenie warsztatów i magazynów

W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa – jego specyfiki i branży, wyposażenie magazynu lub warsztatu będzie nieco inne. Nie mniej jednak, wiele elementów architektonicznych pojawia się zawsze. Zazwyczaj w magazynach niezbędne są regały, gdzie można przechowywać składowane materiały. Na rynku dostępne są regały stacjonarne i mobilne, z różnego rodzaju stelażami (półkowe, szufladowe). Poza tym, w magazynie potrzebne są szafy i wózki do przewożenia towaru. W warsztatach natomiast, bardzo istotne jest odpowiednio przygotowane miejsce do pracy, dlatego przestrzeń musi być wyposażona w stoły warsztatowe. Oczywiście nie może zabraknąć także systemów na narzędzia, skrzynek, pojemników, kuwet i kontenerów. Okazuje się, że niezbędne wyposażenie warsztatów i magazynów można znaleźć w jednym miejscu, np. na stronie fami.com.pl. Jest to firma, która specjalizuje się w produkcji tego rodzaju osprzętu. Na stronie przedsiębiorstwa znajdują się m.in.: skrzynki, wózki, stoły, regały i szafy. Warto również pamiętać, że poza samą przestrzenią roboczą odpowiedniego wyposażenia wymaga także szatnia i pokój socjalny. Warto wspomnieć, że profesjonalne regały czy szafy świetnie sprawdzają się także w przydomowych garażach i warsztatach. Przed wyborem wyposażenia, trzeba jednak dokonać dokładnych pomiarów, by nie zagracało ono pomieszczenia, tylko ułatwiało pracę.

 

Zarządzanie magazynami

Obecnie systemy magazynowe są bardzo rozwinięte i każda przestrzeń posiada również swój system IT. Do odpowiedniego zarządzania magazynami niezbędne są nie tylko właściwe uszeregowania przechowywanych produktów, ale również program komputerowy, ułatwiający monitorowanie zasobów magazynu. Oba te elementy muszą ze sobą współgrać, by odpowiednio funkcjonować. Wszystkie wspomniane wcześniej elementy wyposażenia pozwalają na podzielenie i opisanie produktów oraz składne przechowywanie zasobów. Systemy IT dają natomiast możliwość szybkiego sprawdzenia dostępności produktów i materiałów. Dzięki zazębianiu się tych dwóch kwestii, system logistyki może działać sprawnie i bez komplikacji.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy