Jesteś tutaj: HomePolecaneJak znaleźć najlepszy dom opieki dla seniora?

Jak znaleźć najlepszy dom opieki dla seniora?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 16 czerwiec 2017 12:20

Czasami stajemy przed trudnym życiowym wyborem. Senior, który przez wiele lat był z nami, wychowywał i wspierał, teraz musi opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania. Za tą decyzją stoi szereg różnych czynników: ciężka choroba, z którą nie radzą sobie domownicy, wyjazd domowników za granicę czy też psychologiczne koszty związane z opieką nad chorym. Oto miniprzewodnik, który pozwoli wybrać dobry dom dla seniora.

Godność

Starsza osoba często najbardziej boi się tego, że będzie dla kogoś ciężarem i utrapieniem. Dopóki przebywa w domu z rodziną, a jej choroba wymaga systematycznej kontroli lekarskiej, może mieć takie poczucie. Wiele rodzin nie jest w stanie zapewnić należytej opieki nad chorym, ich choroby są zbyt poważne i wymagające specjalistycznego leczenia. Wiele również zależy od charakteru seniora i tego, jak znosi chorobę. Część starszych ludzi wpada w depresję, obarcza innych za własny stan zdrowia, a inni mają cały czas uśmiech na twarzy.

 

Zespół profesjonalistów

Kluczową sprawą i argumentem w sprawie przewiezienia seniora do domu opieki, jest profesjonalna opieka lekarzy i specjalistów. Bardzo często potrzebny jest nie tylko internista, ale również neurolog (wiele seniorów ma chorobę Alzheimera), a także psychiatra, rehabilitant i pielęgniarki. Wiele seniorów cierpi na zwyrodnienia czy niepełnosprawność, dlatego muszą mieć pewność, że otrzymają potrzebną pomoc.

 

Otoczenie wewnątrz i zewnątrz

Oprócz opieki ważne jest otoczenie ośrodka z zewnątrz i wewnątrz, szczególnie dobry stan techniczny budynku i brak jakichkolwiek barier architektonicznych. Najlepiej, aby w budynku umieszczone były konstrukcje, które ułatwią seniorowi poruszanie się (na przykład rurki przy ścianie, podłogi antypoślizgowe, winda). Na zewnątrz również powinny być umieszczone rurki ułatwiające poruszanie się. Dla wielu seniorów ważny jest spacer i kontakt z naturą, dlatego warto również zorientować się, czy jest możliwe wychodzenie na zewnątrz.

 

Podejście do pacjenta

Prywatne domy opieki mają wiele zalet: całodobowa opieka, dobre wyżywienie oraz szeroka oferta zajęć dla seniorów. Ważne jest też nastawienie względem pacjenta, odpowiadanie na jego potrzeby.

 

Jeśli wiesz, że senior ma jakąś pasję, zapytaj, czy będzie mógł zajmować się tym, co lubi. W ofercie placówek często są różnorodne zajęcia, na przykład zajęcia ruchowe, umysłowe, kreatywne. Senior ma szansę spróbować czegoś nowego, a także poznać nowych ludzi.

 

Jednym z profesjonalnych ośrodków, świadczących kompleksową opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych jest kompleks placówek Olimp. Aby szczegółowo zapoznać się z ich ofert a sprawdź http://www.domyopiekiolimp.pl.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy