Jesteś tutaj: HomePolecanePrezent na roczek – najlepsze podarunki

Prezent na roczek – najlepsze podarunki

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 14 luty 2017 10:06

Porównując dwie najdonioślejsze okazje w życiu młodego chrześcijanina, chrzest święty i roczek, trzeba powiedzieć, że w kwestii prezentów to dopiero druga z tych uroczystości daje zgromadzonym pełną swobodę w doborze prezentów. Chrzest bowiem, jako że jest głównie ceremonią kościelną, rządzi się nieco innymi prawami a podarki chrzcielne stanowią najczęściej złote i srebrne pamiątki z dedykowanymi grawerunkami.

 Inaczej sprawa ma się jeśli chodzi o celebrowanie pierwszych urodzin dziecka. Jest to impreza o znacznie luźniejszym charakterze, w związku z czym także przy wyborze upominku możemy pozwolić sobie na odrobinę więcej. Naturalnie nadal powinien to być prezent dla dziecka, nie zaś dla rodziców jak to się często zdarza, jednak w grę wchodzą wszelkie praktyczne sprzęty i przedmioty, których z racji podniosłej atmosfery nie wypada wręczyć na chrzcie.

 

Z drugiej strony, także prezent na roczek  może być podarunkiem z klasą i ekskluzywną nutą. Jeśli na przykład nie mieliśmy okazji podarować nic drogocennego na chrzcinach, bezwzględnie powinniśmy to nadrobić przy okazji pierwszych urodzin malucha. Możemy więc wybierać wśród ozdobnych albumów na zdjęcia, srebrnych ramek i obrazków, biżuterii, figurek oraz biblii dla dzieci.

 

Jaki prezent na roczek będzie najlepszy?

Tajemnicą trafionego prezentu na roczek, tak jak w wypadku prezentu chrzcielnego jest jego strona osobista. Największą popularnością i długowiecznością cieszą się podarunki, które oprócz samego przedmiotu niosą ze sobą indywidualne przesłanie dla malucha. Może nim być pamiątkowa kartka czy liścik, jednak te nierzadko nie są w stanie sprostać próbie czasu. Aby nasza dedykacja na zawsze pozostawiła ślad w życiu dziecka, zdecydujmy się na grawerunek. Dzięki starannie ułożonym, ozdobnym literom i dodatkom twoje życzenia pozostaną piękne przez wiele lat, a ich zaklęta w szlachetnym metalu treść nie zdąży się zdezaktualizować nawet na moment.

 

Pierwszą zaletą tak wykonanej dedykacji jest fakt, że człowiek dużo bardziej przywiązuje się do rzeczy, kiedy są one zindywidualizowane. Na przykład, jeśli będę miał do wyboru narzędzie lub jakikolwiek inny przedmiot z moim inicjałem i taki sam bez żadnych szczególnych cech, z pewnością zawsze wybiorę opcję numer jeden. Tak funkcjonuje to dla każdego z nas, również dla dorastającego chrześcijanina, dlatego tak ważną rolę może pełnić grawerunek – błahy, jak by się mogło wydawać, detal.

 

Kolejną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę jest wspomniana już wyżej trwałość tego rodzaju dedykacji, która przeżyje nie tylko darczyńcę i obdarowywanego, ale także kolejne pokolenia. Nie czekaj więc, już dziś zdecyduj się na długowieczny prezent na roczek z estetycznym grawerunkiem!

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy