Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 maj 2020

Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu – ten niezwykle wyrazisty cytat zapisany został w Konstytucji 3 Maja, której 229 rocznicę uchwalenia dzisiaj świętujemy. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych, które w czasach gdy Polacy nie mieli suwerenności było obchodzone także za oceanem, upamiętniające wielki czyn polityczny, jakim było podjęcie w trudnym dla Polski XVIII wieku próby naprawy państwa.

Opublikowano w Regionalne

Dzięki kilku spisywanych począwszy od Gala Anonima, przez Wincentego Kadłubka po Jana Długosza kronikach możemy prowadzić badania i dysputy nad dziejami polskiej państwowości. Mało kto wie, że powstały też Kroniki miasta Bydgoszczy, w oryginalnym łacińskim tytule ,,Chronicon civitatis Bidgostiensis”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak wynika z naszych wyliczeń liczba zgonów pomiędzy 1 a 30 kwietnia przekroczyła 395% - gdy pod koniec marca dopiero przekroczona została granica 40 tys. to w ostatnim dniu kwietnia mieliśmy już ponad 230 tys. ofiar. To są statystyki światowe, które pokazują, że w skali globalnej COVID-19 jest ogromnym problemem. Łącznie zachorowało 3,4 mln ludzi, co jest jednak ważne, ponad 1 mln uznany jest za osoby ozdrowiałe.

Opublikowano w Magazyn

Kilka dni temu premier zapowiedział otwarcie od środy 6 maja placówek przedszkolnych i żłobków. Tzn. taka jest rekomendacja rządu, natomiast decyzje podejmują samorządy. Jeżeli chodzi o placówki tego typu w Bydgoszczy to termin 6 maja nie jest realny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu