Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 kwiecień 2020

Korzystanie z komunikacji miejskiej w Bydgoszczy ma w sobie coś ze sportów ekstremalnych, bowiem może się zdarzyć, że otrzymamy mandat, chociaż nie zawiniliśmy. Dotarły do nas informacje, że uczniowie byli karani za brak podanego adresu w legitymacji szkolnej. W sprawie zainterweniował wiceprzewodniczący Rady Miasta Szymon Wiłnicki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie wszyscy wyleczeni z Covid-19 mają przeciwciała i są odporni na kolejne infekcje - oświadczyli w poniedziałek eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ci, którzy mają wykrywalny poziom przeciwciał, powinni być chronieni, ale nie wiadomo, przez jaki czas.

Opublikowano w Magazyn

Do 2014 roku Wolfgang Kopitzsch był prezydentem niemieckiej Policji, w Polsce nazwalibyśmy go komendantem głównym. Z zamiłowania jest też historykiem, w sposób szczególny dążył do rozliczenia się niemieckiej policji z niechlubnych powiązań z nazizmem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zachęcamy pracowników ochrony zdrowia, aby nie pracowali w więcej niż jednym miejscu naraz; w tym tygodniu chcemy przedstawić rozwiązania, które od strony organizacyjnej i finansowej zapewnią im taką możliwość - powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Opublikowano w Magazyn

Fizycznie w dobie obostrzeń epidemiologicznych Młodzież Misjonarska działając przy bydgoskiej Bazylice św. Wincentego A'Paulo nie mogła się zebrać, aby nagrać muzyczne życzenia z okazji Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zrobiono więc to on-line.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Zatrzymały nas te dni pandemii w domach. I może nawet trudno nam świętować, gdy nie możemy dziś wyjść do kościoła, gdy nie możemy spotkać się w rodzinnym gronie, gdy zrozumieliśmy, że dla naszego życia i zdrowia, trzeba nam dziś pozostać tylko z najbliższymi. A jednak serce nasze wyrywa się – mówił w homilii w Archidiecezji Gnieźnieńskiej Prymas Polski abp. Polak, który w niedziele przewodniczył uroczystości Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Opublikowano w Regionalne

Dzień 13 kwietnia to co roku w Polsce dzień zadumy, tego dnia wspominamy w sposób szczególny Zbrodnie Katyńską, dokonaną w 1940 roku na polskich oficerach przez NKDW. Co roku w Polsce organizowane są obchody, dzisiaj z uwagi na epidemię koronawirusa musimy wyrażać pamięć chociażby poprzez internet.

Opublikowano w Magazyn

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu