Szacuje się, że ćwierć miliona osób wzięło udział w marszach: ,,Dla Ciebie Polsko” oraz Marszu Niepodległości pod hasłem ,,Bóg, Honor, Ojczyzna”. Wydarzenia odbywały się wspólnie we współpracy narodowców z władzami państwowymi. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Marsze przebiegły spokojnie.
Dla Europy i świata data 11 listopada kojarzy się przede wszystkim z rozejmem w Compiegne, który zakończył działania I wojny światowej, nazywanej również wielką wojną. Dla nas kapitulacja Niemiec oznaczała, że nie ma już przeszkód do odrodzenia się Polski. Nie wiadomo było wówczas było jednak, jakie będzie miała terytorium i na jak długo utrzyma niepodległość.
W wigilię Święta Niepodległości kwiaty pod pomnikiem Romana Dmowskiego na warszawskim Rozdrożu złożył poseł Węgierskiego Zgromadzenia Narodowego Adam Mirkoczki. Towarzyszyli mu młodzieżowi działacze Jobbiku.
Czy odnajdziemy kiedykolwiek szczątki prezydenta Leona Barciszewskiego? Niestety szanse są małe. Najprawdopodobniej 11 listopada 1939 roku zginał prezydent Bydgoszczy Leon Barciszewski, zamordowany przez Niemców.
Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.
W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.