Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 wrzesień 2015
sobota, 19 wrzesień 2015 22:07

Raport o sytuacji na Węgrzech

Problematyka napływu imigrantów zdominowała dyskusję publiczną w Europie. Węgrzy z napływem uchodźców, niekiedy agresywnie nastawionych, borykają się jednak na co dzień, w szczególności w południowej części kraju. Prezentujemy nasz raport poświęcony sytuacji na Węgrzech.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę zakończył się XX Jubileuszowy Zjazd Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Jedna z ostatnich podjętych na nim decyzji dotyczyła organizacji kolejnego zjazdu ponownie nad Brdą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem radnego, literata, Stefana Pastuszewskiego Jerzy Sulima-Kamiński podjął się napisania trylogii ,,Most Królowej Jadwigi”, aby nadać wielkość Bydgoszczy i w byciu bydgoszczaninem. W przeddzień 87 urodzin autora, odsłonięto tabliczkę z jego imieniem na dębie pamięci w Alei Ossolińskich.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 19 wrzesień 2015 10:00

Bernard Mroziński – bydgoski społecznik

Od kilku dni przy ulicy Gdańskiej 11, gdzie w przeszłości mieścił się Bydgoski Zakład Optyczny, wisi tablica poświęcona Bernardowi Mrozińskiemu, który swoją pracą społeczną zasłużył się w sposób godny uznania Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość odważny pomysł na usprawnienie komunikacji w Święto Zmarłych ma bydgoski ratusz. Prezydent Rafał Bruski chce zaproponować bydgoszczanom możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, która będzie w tym okresie wzmocniona dodatkowymi kursami. Miasto chce zyskać na tym mniejsze natężenie na drogach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  • Żyjemy w czasach przełomu jeżeli chodzi o pracę człowieka (opinia)

    Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ludzi Pracy – zostawmy już na boku jego całą genezę, aby nie przedłużać, a także zostawmy wypowiedzi z wieców politycznych, które zapewne się dzisiaj pojawią w przeróżnych miastach, bo żyjemy w czasie przełomu, który ciężko ,,ogarnąć” politykom żyjącym w perspektywie od wyborów do wyborów. Obserwujemy właśnie rewolucję widząc jak znikają jedne zawody, a w ich miejsce powstają kolejne.

  • Od tygodnia żyjemy w 2024 roku na ekologiczny kredyt

    Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Wiadomości z regionu