Jesteś tutaj: HomeMagazynCzy Europa przejmuje najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu?

Czy Europa przejmuje najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu?

Napisane przez  Ł.R. / www.wpolityce.pl Opublikowano w Magazyn środa, 27 lipiec 2016 18:52

Od wielu lat słyszymy o prześladowaniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W Europie Zachodniej religie chrześcijańskie znajdują się w kontrze do tzw. poprawności politycznej, ale do tej pory za wiarę w Jezusa Chrystusa nie zabijano. Wczorajsze morderstwo kapłana w Normandii jest pewnym precedensem. Zdaniem księdza prof. Waldemara Chrostowskiego Europa powoli przyjmuje mroczną stronę Bliskiego Wschodu.

Europa powoli przejmuje tę najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do tego, że zjawiska, które się z nim wiążą dotyczą krajów od Morza Śródziemnego, przez Irak, po Pakistan i Afganistan. Teraz środek ciężkości przesuwa się w kierunku Europy – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. prof. Waldemar Chrostowski - wystąpienia antychrześcijańskie, skierowane przeciwko duchownym, szczególnie katolickim, odbywają się nie tylko w odległych rejonach świata, ale również w Europie Zachodniej. I to zjawisko zaczyna obecnie zbierać swoje krwawe żniwo. I to jest niewątpliwie przygnębiające.

 

Profesor Chrostowski wskazuje również na problem poprawności politycznej, która nakazuje nie mówić o pewnych zjawiskach i usprawiedliwiać zachowania muzułmanów w Europie - mieliśmy do czynienia z próbami tuszowania, czy wypaczania tego zła, która się dzieje. Mam na myśli doniesienia o tym, co stało się w Niemczech w noc sylwestrową.

 

Cały wywiad - tutaj

 

Ksiądz Waldemar Chrostowski jest laureatem prestiżowej Nagrody Ratzingera z 2014 roku. Na początku kwietnia gościł na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, podczas konferencji poświęconej koncepcji Europy i Polski w nauczaniu kard. Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Wygłosił wówczas wykład pt. ,,Europa a chrześcijaństwo – perspektywa biblijna”. Relacje z wykładu opublikowaliśmy na Portalu Kujawskim - ,,Chrześcijaństwo otrzymuje nową wartość na gruncie europejskim”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

  • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

    Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

  • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

    Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.