Jesteś tutaj: HomeMagazynCzy Europa przejmuje najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu?

Czy Europa przejmuje najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu?

Napisane przez  Ł.R. / www.wpolityce.pl Opublikowano w Magazyn środa, 27 lipiec 2016 18:52

Od wielu lat słyszymy o prześladowaniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W Europie Zachodniej religie chrześcijańskie znajdują się w kontrze do tzw. poprawności politycznej, ale do tej pory za wiarę w Jezusa Chrystusa nie zabijano. Wczorajsze morderstwo kapłana w Normandii jest pewnym precedensem. Zdaniem księdza prof. Waldemara Chrostowskiego Europa powoli przyjmuje mroczną stronę Bliskiego Wschodu.

Europa powoli przejmuje tę najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do tego, że zjawiska, które się z nim wiążą dotyczą krajów od Morza Śródziemnego, przez Irak, po Pakistan i Afganistan. Teraz środek ciężkości przesuwa się w kierunku Europy – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. prof. Waldemar Chrostowski - wystąpienia antychrześcijańskie, skierowane przeciwko duchownym, szczególnie katolickim, odbywają się nie tylko w odległych rejonach świata, ale również w Europie Zachodniej. I to zjawisko zaczyna obecnie zbierać swoje krwawe żniwo. I to jest niewątpliwie przygnębiające.

 

Profesor Chrostowski wskazuje również na problem poprawności politycznej, która nakazuje nie mówić o pewnych zjawiskach i usprawiedliwiać zachowania muzułmanów w Europie - mieliśmy do czynienia z próbami tuszowania, czy wypaczania tego zła, która się dzieje. Mam na myśli doniesienia o tym, co stało się w Niemczech w noc sylwestrową.

 

Cały wywiad - tutaj

 

Ksiądz Waldemar Chrostowski jest laureatem prestiżowej Nagrody Ratzingera z 2014 roku. Na początku kwietnia gościł na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, podczas konferencji poświęconej koncepcji Europy i Polski w nauczaniu kard. Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Wygłosił wówczas wykład pt. ,,Europa a chrześcijaństwo – perspektywa biblijna”. Relacje z wykładu opublikowaliśmy na Portalu Kujawskim - ,,Chrześcijaństwo otrzymuje nową wartość na gruncie europejskim”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

  • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

    12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

  • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

    Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.