Jesteś tutaj: HomeMagazynCzy Europa przejmuje najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu?

Czy Europa przejmuje najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu?

Napisane przez  Ł.R. / www.wpolityce.pl Opublikowano w Magazyn środa, 27 lipiec 2016 18:52

Od wielu lat słyszymy o prześladowaniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W Europie Zachodniej religie chrześcijańskie znajdują się w kontrze do tzw. poprawności politycznej, ale do tej pory za wiarę w Jezusa Chrystusa nie zabijano. Wczorajsze morderstwo kapłana w Normandii jest pewnym precedensem. Zdaniem księdza prof. Waldemara Chrostowskiego Europa powoli przyjmuje mroczną stronę Bliskiego Wschodu.

Europa powoli przejmuje tę najbardziej mroczną stronę Bliskiego Wschodu. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do tego, że zjawiska, które się z nim wiążą dotyczą krajów od Morza Śródziemnego, przez Irak, po Pakistan i Afganistan. Teraz środek ciężkości przesuwa się w kierunku Europy – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. prof. Waldemar Chrostowski - wystąpienia antychrześcijańskie, skierowane przeciwko duchownym, szczególnie katolickim, odbywają się nie tylko w odległych rejonach świata, ale również w Europie Zachodniej. I to zjawisko zaczyna obecnie zbierać swoje krwawe żniwo. I to jest niewątpliwie przygnębiające.

 

Profesor Chrostowski wskazuje również na problem poprawności politycznej, która nakazuje nie mówić o pewnych zjawiskach i usprawiedliwiać zachowania muzułmanów w Europie - mieliśmy do czynienia z próbami tuszowania, czy wypaczania tego zła, która się dzieje. Mam na myśli doniesienia o tym, co stało się w Niemczech w noc sylwestrową.

 

Cały wywiad - tutaj

 

Ksiądz Waldemar Chrostowski jest laureatem prestiżowej Nagrody Ratzingera z 2014 roku. Na początku kwietnia gościł na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, podczas konferencji poświęconej koncepcji Europy i Polski w nauczaniu kard. Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Wygłosił wówczas wykład pt. ,,Europa a chrześcijaństwo – perspektywa biblijna”. Relacje z wykładu opublikowaliśmy na Portalu Kujawskim - ,,Chrześcijaństwo otrzymuje nową wartość na gruncie europejskim”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

  • Niemcy podpisują rozejm – Powstanie Wielkopolskie kończy się zwycięstwem

    16 lutego 1919 roku zawarty został rozejm w Trewirze – jest to data uznana za symboliczny koniec Powstania Wielkopolskiego. Rozejm w Trewirze stał się symbolem zwycięstwa powstania, bowiem jego ustalenia sprawiły, że strony rozejmu uznały tereny zajęte przez powstańców, za znajdujące się pod polską kontrolą.

  • Pamięci premiera Olszewskiego

    W piątek i sobotę trwa w Polsce żałoba narodowa w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego, wcześniej zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej. Dla uczczenia jego pamięci w czwartek Senat RP przyjął uchwałę, której treść w całości publikujemy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.