Jesteś tutaj: HomeMagazynDzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn piątek, 28 luty 2020 18:04
Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich Fot: Episkopat

W pierwszy piątek Wielkiego Postu decyzją Episkopatu obchodzony jest dzień modlitwy i postu, mające wynagradzać za grzech wykorzystania seksualnego, w tym również chodzi o sprawców będących kapłanami. Jak podkreśla prymas abp. Wojciech Polak, jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

 

- Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, zachęcającego całą wspólnotę ludu bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił co w jego mocy, aby nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży – mówi abp. Wojciech Polak, Prymas Polski, metropolita gnieźnieński.

 

{youube}1sWaK93pmZs{/youtube}

 

Chodzi a apel Ojca Świętego - Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…) Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć”

 

Akcja jest dość mocno rozpropagowana na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, na stronie Diecezji Bydgoskiej trudno znaleźć już o niej informację.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu