Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 03 kwiecień 2020 19:16
Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic fot. abcjanikowo24.pl

Widok osób w kombinezonach, którzy rozpylają substancje dezynfekujące znany jest z nagrań pokazujących jak z koronawirusem walczą Chiny. Od dzisiaj takie osoby można spotkać na ulicach Kruszwicy, na Kujawach są gminy, które taką formę walki z epidemią COVID-19 praktykują od kilku dni.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował, że od dzisiaj będą odbywały się regularne dezynfekcje miejsc, gdzie gromadzą się mieszkańcy, czyli punktami usługowymi jak sklepy, apteki czy placówki pocztowe, a także wiaty przystankowe. Dezynfekcja prowadzona będzie w godzinach nocnych. Burmistrz Witczak jednocześnie apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

 

Od dobrego tygodnia w dezynfekowane w ten sposób są już ulice Janikowa. Zdjęcie z Janikowa powyżej.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Zarząd Województwa uzyskał absolutorium za rok 2019

    Po udzieleniu Zarządowi Województwa wotum zaufania, radni przeprowadzili dyskusję absolutoryjną, która była kontynuacją dyskusji o stanie województwa, ale ukierunkowaną stricte na kwestie finansowe. Również w sprawie udzielenia absolutorium większość radnych wojewódzkich poparła Zarząd Województwa na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki.

  • Marszałek Całbeki z wotum zaufania

    Sejmik Województwa udzielił na dzisiejszej sesji wotum zaufania dla Zarządu Województwa, na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki. Głosowanie nad wotum poprzedziła dyskusja o stanie województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na panującą epidemię COVID-19, obradowano w trybie zdalnym.

Wiadomości z regionu