Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski dworzec będzie gotowy do października

Inowrocławski dworzec będzie gotowy do października

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 09 marzec 2015 00:01

Takie zapewnienia otrzymał od wiceprezesa PKP Piotra Ciżkowiczem poseł Krzysztof Brejza. Parlamentarzysta odbył spotkanie z przedstawicielem władz PKP po zapytaniach mieszkańców Inowrocławia, którzy wyrażali niepokój wydłużającym się czasem realizacji tej inwestycji.

Z części użytkowej dworca będziemy mogli skorzystać już w lipcu. Na obecnym etapie PKP prowadzi rozmowy z komercyjnymi najemcami części użytkowej dworca.

 

Z wyjaśnień wiceprezesa Ciżkowicza wynika, że przyczyną opóźnień w realizacji inwestycji jest upadłość hiszpańskiej firmy CLOTHOS, która otrzymała zlecenie wykonania prac projektowych związanych z przebudową inowrocławskiego dworca.

 

Prowadzone obecnie prace budowlane mają na celu przywrócić obiekt do stylu z końca XIX wieku, czyli z jego początków.

 

Widokówka z 1916 roku

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu