Jesteś tutaj: HomeInowrocławPiszą do prezydenta, bo obawiają się o bezpieczeństwo państwa

Piszą do prezydenta, bo obawiają się o bezpieczeństwo państwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 maj 2014 11:43

Związkowcy z kopalni IKS Solino należącej do PKN Orlen napisali do prezydenta Bronisława Komorowskiego w związku ze swoimi obawami o przyszłość swoich miejsc pracy, a także całego zakładu, który ma być strategiczny dla bezpieczeństwa Polski.

O sporze pomiędzy związkowcami a Orlenem pisaliśmy już kilka dni temu. Pracownicy kopalni Solino zdecydowali się poprosić o interwencję w tej sprawie także prezydenta Bronisława KomorowskiegoZe względu na wagę problemu prosimy o interwencje, ponieważ postępowanie Zarządu Spółki oraz PKN Orlen S.A., który jest jedynym akcjonariuszem Solino S.A. istotnie zagraża bezpieczeństwu naszego kraju.

 

Inowrocławskiego Kopalnie Soli ,,Solino S.A.” są Spółką o strategicznym znaczeniu dla Państwa Polskiego, w której składowane są rezerwy ropy i paliw.

 

Z pismem do głowy państwa zwróciła się Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność.

 

Związkowcy zarzucają właścicielowi nie konsultowanie z nimi ważnych dla firmy decyzji, niekorzystne dla pracowników decyzje socjalne, niepodejmowanie działań inwestycyjnych do których Orlen miał się zobowiązać w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy. Pojawia się też zarzut, że nie poprawiono do dzisiaj stanu magazynów mimo zaleceń pokontrolnych Najwyższej Izby Kontroli.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu