Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezes NFZ: Tylko 10 pozytywnych wyników u 3,2 tys. kuracjuszy badanych pod kątem COVID-19

Prezes NFZ: Tylko 10 pozytywnych wyników u 3,2 tys. kuracjuszy badanych pod kątem COVID-19

Napisane przez  PAP / Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 21 czerwiec 2020 10:06

Wśród osób, które obligatoryjnie poddawane są testom na obecność koronawirusa przed wyjazdem do sanatoriów, tylko u 10 z 3,2 tys. wykryto chorobę – podsumował w piątek we wpisie na Twitterze prezes NFZ Adam Niedzielski.

 

 

"Na 3,2 tys. wymazów na COVID19, zrobionych wśród kuracjuszy przed wyjazdem do sanatoriów, tylko 10 wyników pozytywnych, czyli jedynie 3 promile! Zaprzecza to tezom dotyczącym wielokrotnie większej rzeczywistej liczby zachorowań od danych podawanych oficjalnie" – napisał Niedzielski.

 

Uzdrowiska od poniedziałku, tj. od 15 czerwca, wznowiły działalność zwieszoną na czas epidemii. Prezes funduszu, pytany przez PAP na początku tygodnia o prognozy dotyczące wyjazdów, odpowiedział, że do 114 sanatoriów powinno do końca czerwca przyjechać blisko 17,5 tys. kuracjuszy.

 

Część z nich to nowe osoby, ale również te, które musiały przerwać leczenie po 14 marca i nie spędziły w uzdrowisku dłużej niż 15 dni.

 

Przed planowanym wyjazdem każda osoba powinna wykonać test diagnostyczny, którego wynik przesądza o wyjeździe do sanatorium.(PAP)

 

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/

 


Sanatoria to ważna gałaźć turystyczna w województwie kujawsko-pomorskim, w tym w Inowrocławiu. Powrót kuracjuszy do inowrocławskich sanatoriów powinien być zauważony przez lokalnych przedsiębiorców żyjacych ze świadczenia usług turystycznych.  Każda osoba udająca się na turnus w sanatorium musi być przepadana na obecność COVID-19.

 

W minionym tygodniu po remoncie otwato inowrocławską tężnie solankową.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu