Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz bezpieczniejszy dla interesantów

Inowrocławski ratusz bezpieczniejszy dla interesantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 09 marzec 2020 17:12

Stanowi bezpieczeństwa przeciwpożarowego była poświęcona kontrola przeprowadzona w budynkach Urzędu Miasta Inowrocławia przy alei Ratuszowej przez Państwową Straż Pożarną. Kontrola wykrywała nieprawidłowości, które władze ratusza starały się na bieżąco naprawiać.

W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych na bieżąco, w uzgodnieniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP usuwano zauważone usterki. W budynku przy al. Ratuszowej 33-35 były to materiały biurowe, folie oraz opakowania z tektury i plastiku składowane na nieużytkowym wydzielonym poddaszu. Z kolei w budynku Ratusza usunięto kartony i materiały celulozowe na drogach komunikacji ogólnej służących celom ewakuacji oraz na nieużytkowym poddaszu. Niezwłocznie zapewniono dostęp do gaśnic w miejscach, w których był on ograniczony. Stosowne zapisy o eliminacji wskazanych usterek umieszczono w protokole z kontroli – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

 

Inne zmiany jakie wymusiła kontrola to chociażby udrożnienie drzwi na klatkach schodowych, będzie też zlecone w profesjonalnej firmie stworzenie instalacji wyłącznika przeciwpożarowego. Jak podkreśla jednak ratusz, budynek ten ma charakter zabytkowy, powstał bowiem w latach 1907-1908, stąd też każda większa zmiana wymaga zgody konserwatora zabytków. W konstrukcji wykorzystano elementy drewniane, które bezpieczeństwu przeciwpożarowemu nie służą.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu