Jesteś tutaj: HomeInowrocławW tym tygodniu odbędzie się Forum Polskich Samorządów

W tym tygodniu odbędzie się Forum Polskich Samorządów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:40

W środę odbędzie się zapowiadane od kilku miesięcy Forum Polskich Samorządów, którego organizatorem jest Inowrocław. Wśród zaproszonych prelegentów znajduje się były prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Leszek Balcerowicz. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zjazd Związku Miast Polskich, które objęło patronat nad Forum.

Miasto2030.in to tytuł Forum, które będzie poświęcone miastom w przyszłości. Duży nacisk będzie położony na takie kwestie jak zrównoważony transport czy czysta energia. Forum Polskich Samorządów dedykowane będzie praktykom samorządności, czyli nie zabraknie samorządowców z całej Polski, ale również przedsiębiorcom, przedstawicielom świata nauki oraz organizacjom pozarządowym. Wśród prelegentów jest wielu samorządowców, którzy będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Inowrocław będzie dzielił się problematyką rozwoju gospodarczego w miejscowościach uzdrowiskowych. Planowana jest też dyskusja na temat 21 tez samorządowych, jakie przy okazji 4 czerwca przedstawiła strona samorządowa w Gdańsku.

 

Przewidziano również coś dla mieszkańców – o godzinie 18:30 na inowrocławskim rynku rozpocznie się Koncert Wolności, który poprowadzi Krzysztof Skiba, znany bardziej jako Big Cyc. Wystąpią: Kobranocka, Sztywny Pal Azji oraz Golden Life.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 • Czy czeka nas w polskiej polityce nowa jakość?

  Przed ślubowaniem parlamentarzystów prezydent Andrzej Duda apelował do posłów, aby w tej kadencji, która się rozpoczyna właśnie dzisiaj, unikać radykalnego języka. Kilkadziesiąt minut później na marszałka Sejmu wybrano Elżbietę Witek (będzie to zatem kontynuacja na tej funkcji) w stosunku 235 za, do 11 przeciw (posłowie Konfederacji) i 134 głosach wstrzymujących (pozostałe kluby opozycyjne). Jak skomentował to marszałek senior Antoni Macierewicz, wybór marszałka przy takim stosunku głosów dawno nie miał miejsca.

  Etykiety: Sejm RP
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas