Jesteś tutaj: HomeInowrocławW tym tygodniu odbędzie się Forum Polskich Samorządów

W tym tygodniu odbędzie się Forum Polskich Samorządów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:40

W środę odbędzie się zapowiadane od kilku miesięcy Forum Polskich Samorządów, którego organizatorem jest Inowrocław. Wśród zaproszonych prelegentów znajduje się były prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Leszek Balcerowicz. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zjazd Związku Miast Polskich, które objęło patronat nad Forum.

Miasto2030.in to tytuł Forum, które będzie poświęcone miastom w przyszłości. Duży nacisk będzie położony na takie kwestie jak zrównoważony transport czy czysta energia. Forum Polskich Samorządów dedykowane będzie praktykom samorządności, czyli nie zabraknie samorządowców z całej Polski, ale również przedsiębiorcom, przedstawicielom świata nauki oraz organizacjom pozarządowym. Wśród prelegentów jest wielu samorządowców, którzy będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Inowrocław będzie dzielił się problematyką rozwoju gospodarczego w miejscowościach uzdrowiskowych. Planowana jest też dyskusja na temat 21 tez samorządowych, jakie przy okazji 4 czerwca przedstawiła strona samorządowa w Gdańsku.

 

Przewidziano również coś dla mieszkańców – o godzinie 18:30 na inowrocławskim rynku rozpocznie się Koncert Wolności, który poprowadzi Krzysztof Skiba, znany bardziej jako Big Cyc. Wystąpią: Kobranocka, Sztywny Pal Azji oraz Golden Life.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu