Jesteś tutaj: HomeInowrocławW tym tygodniu odbędzie się Forum Polskich Samorządów

W tym tygodniu odbędzie się Forum Polskich Samorządów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:40

W środę odbędzie się zapowiadane od kilku miesięcy Forum Polskich Samorządów, którego organizatorem jest Inowrocław. Wśród zaproszonych prelegentów znajduje się były prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Leszek Balcerowicz. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zjazd Związku Miast Polskich, które objęło patronat nad Forum.

Miasto2030.in to tytuł Forum, które będzie poświęcone miastom w przyszłości. Duży nacisk będzie położony na takie kwestie jak zrównoważony transport czy czysta energia. Forum Polskich Samorządów dedykowane będzie praktykom samorządności, czyli nie zabraknie samorządowców z całej Polski, ale również przedsiębiorcom, przedstawicielom świata nauki oraz organizacjom pozarządowym. Wśród prelegentów jest wielu samorządowców, którzy będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Inowrocław będzie dzielił się problematyką rozwoju gospodarczego w miejscowościach uzdrowiskowych. Planowana jest też dyskusja na temat 21 tez samorządowych, jakie przy okazji 4 czerwca przedstawiła strona samorządowa w Gdańsku.

 

Przewidziano również coś dla mieszkańców – o godzinie 18:30 na inowrocławskim rynku rozpocznie się Koncert Wolności, który poprowadzi Krzysztof Skiba, znany bardziej jako Big Cyc. Wystąpią: Kobranocka, Sztywny Pal Azji oraz Golden Life.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

  Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

 • Od soboty bez maseczek

  W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

Wiadomości z regionu