Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję

Inowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 listopad 2018 19:21
Inowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję Fot: UM Inowrocław

W poniedziałek 19 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej Inowrocławia kadencji 2018-2023. Radni złożyli ślubowanie oraz wybrali prezydium Rady Miejskiej. Jak można było się spodziewać, wszystkie stanowiska objęli radni koalicji, nie zachowano zatem po raz kolejny dobrego zwyczaju, aby w prezydium zasiadał również przedstawiciel opozycji.

Sesję otworzył przewodniczący senior Grzegorz Piński, czyli najstarszy wiekiem radny. Po odczytaniu przez niego roty ślubowanie, radni po kolei ślubowali, tym samym formalnie obejmując mandaty.

 

Przewodniczącym Rady Miejskiej ponownie został wybrany Tomasz Marcinowski. Wiceprzewodniczącymi zostali natomiast radni: Grzegorz Kaczmarek, Magdalena Łośko oraz Patryk Kaźmierczak.

 

W dalszej części prezydent elekt Ryszard Brejza również złożył ślubowanie.

 

W kolejnych dniach radni wybiorą składy komisji merytorycznych i ich prezydia. Zgodnie z nowym prawem, na czele Komisji Rewizyjnej będzie musiał stanąć przedstawiciel klubu opozycyjnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas