Jesteś tutaj: HomeSportPaixao: Był to dla nas bardzo trudny mecz

Paixao: Był to dla nas bardzo trudny mecz

Napisane przez  Redakcja / T-Mobile Ekstraklasa Opublikowano w Sport poniedziałek, 21 lipiec 2014 14:15
źródło: T-Mobile Ekstraklasa

Zawisza wygrał na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy z Koroną Kielce. Pierwsza połowa była jednak bardzo słaba, jedną z przyczyn tego były bardzo trudne warunki atmosferyczne związane z upałem.

O ile dla Korony pod wodzą byłego szkoleniowca Zawiszy Ryszarda Tarasiewicza był to pierwszy mecz o stawkę w tym sezonie, to Zawisza miał za sobą już dwa spotkania -w Belgii z SV Zulte oraz z Legią Warszawa o Superchpuchar Polski, co jak przyznawał szkoleniowiec niebiesko-czarnych mogło wpływać na większe zmęczenie.

- Do utraty bramki wyglądaliśmy nieźle, organizacja w polu była poprawna = mówił na konferencji prasowej trener Korony Kielce Ryszard Tarasiewicz -Później staraliśmy się odrobić poniesione straty. Nie można mieć pretensji do zawodnik, bo wiem, że z tygodnia na tydzień będziemy lepiej wyglądać.

Szkoleniowiec Zawiszy Jorge Paixao przyznał natomiast, że był to dla jego drużyny bardzo trudny mecz - Był to mecz bardzo trudny dla nas. Był to drugi mecz, który graliśmy przez ostatnie 72 godziny, z tego 20 godzin spędziliśmy w podróży. Też był to trzeci mecz oficjalny grany przez nas przez ostatnie 2 tygodnie.

Ten mecz Zawisza wygrał 2:0.

- Nie mamy jeszcze nawet miesiąca pracy, przez te ostatnie dni też widzieliście jaka była pogoda. Bardzo gorąco i dlatego pierwsza połowa wyglądała słabo. W drugiej połowie było już dużo lepiej, w szczególności pod względem organizacyjnym – podkreślał Paixao.

O trudnych warunkach pogodowych mówił po meczu bramkarz bydgoskiego zespołu Grzegorz Sandomierski - Nie chcę narzekać na warunki atmosferyczne, ale był to bardziej czas na piknik czy grilla, niż na rozgrywanie takich zawodów. Wydaje mi się jednak, że my się szybciej dostosowaliśmy do tych warunków. Trzeba było się przełamać w głowię, ruszyć do przodu i spróbować coś strzelić. Trochę mieliśmy szczęścia, ale z przebiegu spotkania widać, że to my bardziej chcieliśmy wygrać ten mecz i bardzo się cieszę z tego, że udało się to nam zrobić.

Już w czwartek czeka Zawiszę mecz rewanżowy z Belgami w ramach II rundy eliminacji do Ligii Europy. W przyszłą niedziele natomiast w ramach II kolejki T-Mobile Ekstraklasy do Bydgoszczy przyjedzie Jagiellonia Białystok.