Jesteś tutaj: HomeRegionProf. Kołodko: Antyrosyjskość szkodzi polskiemu biznesowi

Prof. Kołodko: Antyrosyjskość szkodzi polskiemu biznesowi

Napisane przez  Ł.R. / TVN24 BIS Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 12 maj 2014 19:18

Wypowiadający się w piątek na antenie TVN24 BIS prof. Grzegorz Kołodko wyraził pogląd, że zbyt natarczywe oczekiwanie sankcji wobec Rosji przez Polskę zaszkodzić może naszej gospodarce.

- Nie jestem zwolennikiem sankcji i tego typu działania. Przypatrując się historycznie dochodzę do wniosku, że one nie dają zakładanych przez polityków skutków, a niekiedy przynoszą nawet strzał w stopę – mówił na antenie TVN24 BIS prof. Grzegorz Kołodko.

 

W opinii profesora Polska powinna angażować się w konflikt ukraiński po przez skłanianie do rozmów inegocjacji wewnątrz tego państwa, gdyż inne działania mogą nam zaszkodzić.

 

W opinii prof. Kołodki zbytnia antyrosyjskość zaszkodzi rozwojowi polskiego biznesu – Nasza sprzedaż na rynki wschodnie powinna paradoksalnie rosnąć szybciej niż na zachodnie – zauważa. Obawia się on, że polscy przedsiębiorcy przez nieodpowiedzialne zachowania polityków mogą stracić ważne rynki na rzecz chociażby Austriaków, Finów czy Szwedów.

 

Z punktu widzenia kujawsko-pomorskiego duże emocje budzi rosyjskie embargo na eksport polskiego mięsa, którego jednym z największych producentów w kraju są rolnicy z naszego regionu. Przedstawiciele rolników w rozmowie z nami skarżyli się, że Polska wychodząc przed szereg najbardziej traci gospodarczo, natomiast rolnicy m.in. z Austrii mimo embarga eksportują mięso na wschód, gdyż ich politycy potrafili się dogadać z Rosją.

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.