Jesteś tutaj: HomeNakielskiKcynia przejmuje dworzec kolejowy

Kcynia przejmuje dworzec kolejowy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 29 maj 2014 21:31

Wybudowany w 1914 roku budynek dworca kolejowego w Kcyni jest już własnością gminy. Niszczejący obiekt bezpłatnie przekazały samorządowi Polskie Koleje Państwowe. Na terenie dworca może powstać m.in. muzeum poświęcone prof. Janowi Czochralskiemu.

 

Od kilku lat z powodu niewykorzystywania linii kolejowych budynek nie pełni funkcji dworca. Wewnątrz obiektu znajdują się obecnie lokale mieszkalne. PKP utrzymanie dworca ograniczyły do minimum, z tego powodu ulega on degradacji.

 

Władze Kcyni liczą, że uda się w niedługiej przyszłości przywrócić ruch kolejowy, wtedy funkcje dworcowe mogłyby zostać wznowione. W planach jest także uruchomienie muzeum poświecone wybitnemu kcynianinowi prof. Janowi Czochralskiemu.

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

  • PO rozpoczyna bojkot TVP

    We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

  • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

    Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.