Jesteś tutaj: HomeNakielskiKcynia przejmuje dworzec kolejowy

Kcynia przejmuje dworzec kolejowy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 29 maj 2014 21:31

Wybudowany w 1914 roku budynek dworca kolejowego w Kcyni jest już własnością gminy. Niszczejący obiekt bezpłatnie przekazały samorządowi Polskie Koleje Państwowe. Na terenie dworca może powstać m.in. muzeum poświęcone prof. Janowi Czochralskiemu.

 

Od kilku lat z powodu niewykorzystywania linii kolejowych budynek nie pełni funkcji dworca. Wewnątrz obiektu znajdują się obecnie lokale mieszkalne. PKP utrzymanie dworca ograniczyły do minimum, z tego powodu ulega on degradacji.

 

Władze Kcyni liczą, że uda się w niedługiej przyszłości przywrócić ruch kolejowy, wtedy funkcje dworcowe mogłyby zostać wznowione. W planach jest także uruchomienie muzeum poświecone wybitnemu kcynianinowi prof. Janowi Czochralskiemu.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

    Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

    Etykiety: Amber Gold Świecie
  • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

    Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.