Jesteś tutaj: HomeInowrocławGargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Gargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. / TVP Info Opublikowano w Inowrocław czwartek, 26 październik 2017 18:26

Autorka programów śledczych Anita Gargas, przez którą w ostatnim czasie o Inowrocławiu zrobiło się dość głośno, stoi na stanowisku, że na powstające w inowrocławskim ratuszu nieprawidłowości było przyzwolenie prezydenta Ryszarda Brejzy.

Przypomnijmy – dziennikarze Magazyny Śledczego Anity Gargas ustalili, że wystawiono fikcyjne faktury na prawie 50 tys. zł wystawione na usługi, które fizycznie dla Urzędu Miasta Inowrocławia nie były realizowane. Właściciele firm byli zdziwieni zaś faktem wystawiania faktur. Pozwala to twierdzić, że te faktury były sfałszowane, w celu wynoszenia pieniędzy z inowrocławskiego ratusza.

 

- Nie było by tych nieprawidłowości, lewych faktur, nie byłoby takiej fali hejtu jaka wychodziła z ratusza, gdyby nie było przyzwolenia odgórnego. Trzeba tutaj jasno powiedzieć – to jest odpowiedzialność pana prezydenta – mówi na antenie TVP Info Anita Gargas - Prezydent Ryszard Brejza przyjmuje teraz jedyną możliwą linię obrony, odcina się od swoich pracowników, twierdzi że nic nie wiedział. Tą taktykę znamy jednak z innych miast, szczególnie z Warszawy gdzie to samo ćwiczy prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odcinając się od urzędników odpowiedzialnych za reprywatyzację.

 

Jak zaznacza Gargas - Najwyraźniej było komuś na rękę, aby te faktury krążyły, a pieniądze były wypłacane do rąk nieustalonych osób.

 

Publicystka wskazuje również na to, że większość tych faktur była wystawiona w okresie kampanii wyborczej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Propozycja zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego podzieliła posłów z regionu

  Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jej główne założenie to zapewnienie przynajmniej trzy osobowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim danego regionu, co jest korzystne dla mniejszych województw jak kujawsko-pomorskie.

 • Polacy parlamentaryzmu nie otrzymali w darze

  Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się dzisiaj uroczyste zgromadzenie narodowej z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu oraz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda mówił jak przez wieki sejmowanie budowało obywatelski charakter Rzeczypospolitej.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.