Jesteś tutaj: HomeInowrocławGargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Gargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. / TVP Info Opublikowano w Inowrocław czwartek, 26 październik 2017 18:26

Autorka programów śledczych Anita Gargas, przez którą w ostatnim czasie o Inowrocławiu zrobiło się dość głośno, stoi na stanowisku, że na powstające w inowrocławskim ratuszu nieprawidłowości było przyzwolenie prezydenta Ryszarda Brejzy.

Przypomnijmy – dziennikarze Magazyny Śledczego Anity Gargas ustalili, że wystawiono fikcyjne faktury na prawie 50 tys. zł wystawione na usługi, które fizycznie dla Urzędu Miasta Inowrocławia nie były realizowane. Właściciele firm byli zdziwieni zaś faktem wystawiania faktur. Pozwala to twierdzić, że te faktury były sfałszowane, w celu wynoszenia pieniędzy z inowrocławskiego ratusza.

 

- Nie było by tych nieprawidłowości, lewych faktur, nie byłoby takiej fali hejtu jaka wychodziła z ratusza, gdyby nie było przyzwolenia odgórnego. Trzeba tutaj jasno powiedzieć – to jest odpowiedzialność pana prezydenta – mówi na antenie TVP Info Anita Gargas - Prezydent Ryszard Brejza przyjmuje teraz jedyną możliwą linię obrony, odcina się od swoich pracowników, twierdzi że nic nie wiedział. Tą taktykę znamy jednak z innych miast, szczególnie z Warszawy gdzie to samo ćwiczy prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odcinając się od urzędników odpowiedzialnych za reprywatyzację.

 

Jak zaznacza Gargas - Najwyraźniej było komuś na rękę, aby te faktury krążyły, a pieniądze były wypłacane do rąk nieustalonych osób.

 

Publicystka wskazuje również na to, że większość tych faktur była wystawiona w okresie kampanii wyborczej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza – Rawys Raciąż

  Remis lidera A-klasy z Rawysem został odebrany jako niespodzianka. Niestety w tym meczu nie padły żadne bramki, było natomiast wiele niewykorzystanych sytuacji. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu.

 • Rawys znowu krzyżuje szyki Zawiszy

  Niespodzianką w rundzie jesiennej była porażka faworyta do awansu – Zawiszy Bydgoszcz w Rawysem Raciąż. Dzisiaj piłkarze Rawysa ponownie sprawili niespodziankę w konfrontacji z Zawiszą.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Powalone drzewa, wylewająca rzeka - to pozostałości po sierpniowych nawałnicach (wideo)

  Województwo kujawsko-pomorskie najbardziej doświadczyło skutków sierpniowych nawałnic. Dzisiaj jadąc drogą krajową nr 25 nad morze zobaczymy bez problemu połamane duże obszary lasów, które do tej pory nie zostały posprzątane. Większy problem stwarzają jednak potworzone przez połamane drzewa zatory na Kamionce (dopływ Brdy).

 • Radny nadal zaniepokojony o wykorzystanie funduszy unijnych

  W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy zestawienie wydatkowania środków unijnych z Regionalnych Programów Operacyjnych. Województwo kujawsko-pomorskie, na tle innych regionów, znajdowało się bliżej końca stawki. Zaktualizowane dane przedstawiono radnym przy okazji dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.