Jesteś tutaj: HomeInowrocławGargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Gargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. / TVP Info Opublikowano w Inowrocław czwartek, 26 październik 2017 18:26

Autorka programów śledczych Anita Gargas, przez którą w ostatnim czasie o Inowrocławiu zrobiło się dość głośno, stoi na stanowisku, że na powstające w inowrocławskim ratuszu nieprawidłowości było przyzwolenie prezydenta Ryszarda Brejzy.

Przypomnijmy – dziennikarze Magazyny Śledczego Anity Gargas ustalili, że wystawiono fikcyjne faktury na prawie 50 tys. zł wystawione na usługi, które fizycznie dla Urzędu Miasta Inowrocławia nie były realizowane. Właściciele firm byli zdziwieni zaś faktem wystawiania faktur. Pozwala to twierdzić, że te faktury były sfałszowane, w celu wynoszenia pieniędzy z inowrocławskiego ratusza.

 

- Nie było by tych nieprawidłowości, lewych faktur, nie byłoby takiej fali hejtu jaka wychodziła z ratusza, gdyby nie było przyzwolenia odgórnego. Trzeba tutaj jasno powiedzieć – to jest odpowiedzialność pana prezydenta – mówi na antenie TVP Info Anita Gargas - Prezydent Ryszard Brejza przyjmuje teraz jedyną możliwą linię obrony, odcina się od swoich pracowników, twierdzi że nic nie wiedział. Tą taktykę znamy jednak z innych miast, szczególnie z Warszawy gdzie to samo ćwiczy prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odcinając się od urzędników odpowiedzialnych za reprywatyzację.

 

Jak zaznacza Gargas - Najwyraźniej było komuś na rękę, aby te faktury krążyły, a pieniądze były wypłacane do rąk nieustalonych osób.

 

Publicystka wskazuje również na to, że większość tych faktur była wystawiona w okresie kampanii wyborczej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

 • Zawisza przegrywa pod Toruniem

  W meczu 9 kolejki V ligi Mustang Ostaszewo (gmina Łysomice) pokonuje 4:3 lidera Zawiszę Bydgoszcz. Niebiesko-czarni pomimo tej porażki utrzymają pozycję lidera. Dla Mustanga oznacza to awans na pozycję wicelidera.

Wiadomości sportowe

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

 • Z próchnicą problem ma 72% polskich dzieci

  Przez ostatnie pięć lat prawie 46 tysięcy uczniów skorzystało z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych, a ponad 450 tysięcy dzieci z całej Polski uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych o tematyce higieny jamy ustnej. Już wkrótce dołączy do nich kolejne 100 tysięcy – wszystko za sprawą VI edycji programu Dziel się Uśmiechem, który od 2013 roku aktywnie wspiera działania na rzecz profilaktyki próchnicy wśród dzieci.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.