Jesteś tutaj: HomeInowrocławGargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Gargas: To jest odpowiedzialność prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. / TVP Info Opublikowano w Inowrocław czwartek, 26 październik 2017 18:26

Autorka programów śledczych Anita Gargas, przez którą w ostatnim czasie o Inowrocławiu zrobiło się dość głośno, stoi na stanowisku, że na powstające w inowrocławskim ratuszu nieprawidłowości było przyzwolenie prezydenta Ryszarda Brejzy.

Przypomnijmy – dziennikarze Magazyny Śledczego Anity Gargas ustalili, że wystawiono fikcyjne faktury na prawie 50 tys. zł wystawione na usługi, które fizycznie dla Urzędu Miasta Inowrocławia nie były realizowane. Właściciele firm byli zdziwieni zaś faktem wystawiania faktur. Pozwala to twierdzić, że te faktury były sfałszowane, w celu wynoszenia pieniędzy z inowrocławskiego ratusza.

 

- Nie było by tych nieprawidłowości, lewych faktur, nie byłoby takiej fali hejtu jaka wychodziła z ratusza, gdyby nie było przyzwolenia odgórnego. Trzeba tutaj jasno powiedzieć – to jest odpowiedzialność pana prezydenta – mówi na antenie TVP Info Anita Gargas - Prezydent Ryszard Brejza przyjmuje teraz jedyną możliwą linię obrony, odcina się od swoich pracowników, twierdzi że nic nie wiedział. Tą taktykę znamy jednak z innych miast, szczególnie z Warszawy gdzie to samo ćwiczy prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odcinając się od urzędników odpowiedzialnych za reprywatyzację.

 

Jak zaznacza Gargas - Najwyraźniej było komuś na rękę, aby te faktury krążyły, a pieniądze były wypłacane do rąk nieustalonych osób.

 

Publicystka wskazuje również na to, że większość tych faktur była wystawiona w okresie kampanii wyborczej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

 • Bydgoska biegaczka w najlepszej 15-stce sportowców w 2017 roku

  W sobotę rozstrzygnięto 83. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku, zorganizowany przez Przegląd Sportowy oraz telewizję Polsat. Wygrał skoczek narciarski Kamil Stoch, który tego dnia drugi raz z rzędu triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu uplasował się kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Trzecie miejsce przypadło Anicie Włodarczyk. Superczempiona zdobył również Tomasz Gollob.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Kosma Złotowski

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

 • Senat przyjął budżet bez poprawek

  W piątek Senat RP przyjął projekt budżetu na rok 2018. Pod głosowanie poddano wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, stąd też pozytywny wynik tego głosowania sprawił, że debatowanie nad poszczególnymi poprawkami zgłoszonymi przez senatorów była bezzasadna. Z racji braku poprawek Senatu, ustawa budżetowa trafi teraz do Pałacu Prezydenckiego, w celu podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.