Jesteś tutaj: Home

Trump zachwycony duchem narodu polskiego

Napisane przez  Magdalena Chudy Opublikowano w Regionalne czwartek, 06 lipiec 2017 18:11

„Polska żyje, Polska kwitnie i Polska tryumfuje” - mówił Donald Trump do zebranych na placu Krasińskich.

 Zanim Prezydent Stanów Zjednoczonych zabrał głos, wraz ze swoją małżonką Melanią Trump oraz z polską parą pezydencką złożył kwiaty pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

 

Prezydent Trump w swoim przemówieniu użył wielu komplementów pod adresem Polski. „Ameryka kocha Polskę” zadeklarował, rozpoczynając swoje wystąpienie.

 

Dziękując Andrzejowi Dudzie i pierwszej damie Polski, za ciepłe przyjęcie, oznajmił, że właśnie to z gościnności znany jest nasz kraj.

 

Donald Trump wyraził wiele słów podziwu dla „niezłomnego” polskiego ducha. Nawiązując do historii naszego narodu, kiedy byliśmy okupowani i znikaliśmy z map świata, to -jak powiedział prezydent USA- nigdy nie można było wymazać Polski z kart historii a przede wszystkim z serc Polaków. Jak dodał, w tragicznych momentach traciliśmy ziemię, ale nigdy nie utraciliśmy dumy.

 

„Wasz naród jest wielki, ponieważ wielki jest wasz duch” - podkreślił.

 

Przemawiając przy Pomniku Powstania Warszawskiego, zwrócił się z największym uznaniem do polskich weteranów. Jak przyznał, obecność weteranów jest wielkim zaczytem dla niego. "Chylimy czoła przed waszym poświęceniem i zapewniamy się, że zawsze będziemy pamiętać o waszej walce o Polskę i o wolność. Dziękuję.” - powiedział Trump.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych określił historię Polski jako historie ludzi, którzy „;nigdy nie stracili nadziei, nie zostali złamani i nigdy nie zapomnieli kim są”.

 

„Walczmy wszyscy tak, jak Polacy: za rodzinę, za wolność, za kraj i za Boga. Dziękuję wam, niech was Bóg błogosławi, niech Bóg błogosławi Polaków, niech Bóg błogosławi naszych sojuszników i niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki” tymi słowami zakończył swoje przemówienie, Donald J. Trump

 

Swoim przemówieniem Donald Trump zakończył wizytę w Polsce i udał się samolotem do Hamburga, na szczyt G20.

 

 

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.