Jesteś tutaj: HomeEurowyboryList Otwarty do kandydatów

List Otwarty do kandydatów

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 08 maj 2014 00:48

Szanowni Kandydaci,

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważna w okręgu nr 2 będzie frekwencja wyborcza w dniu 25 maja. Od niej będzie zależeć bowiem to, ilu posłów z naszego regionu zasiadać będzie w Parlamencie Europejskim. Muszę jednak z ubolewaniem stwierdzić, że duża część kandydatów robi wszystko, aby mieszkańcy kujawsko-pomorskiego tego dnia nie poszli do urn.

 

Otrzymuje w ostatnim czasie wiele negatywnych sygnałów od mieszkańców, którzy z powodu niskiego poziomu merytorycznego obecnie trwającej kampanii wyborczej, coraz bardziej zrażają się do życia publicznego. Unika się jak ognia dyskusji na trudne tematy, które są jednak bardzo ważne z punktu widzenia mieszkańców, dochodzi do łamania ordynacji wyborczej oraz etyki.

 

Rolnicy z kujawsko-pomorskiego, które jest największym producentem wieprzowiny, cały czas boją się o jutro. Z jednej strony mamy embargo na eksport tego towaru do Rosji, wysyłać wieprzowiny polscy rolnicy nie mogą jednak także na Ukrainę, czyli do kraju, który m.in. dzięki polskim deputowanym będzie mógł eksportować do Unii Europejskiej swoje towary bez cła. Na dodatek w UE konkurencja na rynku rolnym nie jest do końca uczciwa z powodu nierównych dopłat. Od przedstawicieli rolników słyszę cały czas opinie, że politycy o nich w tej kampanii zapomnieli. Ubolewam, że nie dorośliśmy do tego, aby zacząć działać w tej ważnej dla polskiej gospodarki sprawie ponad podziałami politycznymi.

 

Miałem okazje relacjonowania przebiegu kampanii do Parlamentu Europejskiego w roku 2009. Została ona poprzedzona wspólną deklaracją i apelem do mieszkańców o jak największą frekwencję. Mieszkańcy kujawsko-pomorskiego posłuchali, a zdobycie trzech mandatów zaskoczyło większość obserwatorów. Był to nasz wspólny obywatelski sukces.

 

Przed nami jeszcze ponad 2 tygodnie kampanii wyborczej, stąd też wyrażam nadzieje, że ten czas zostanie właściwie wykorzystany. Liczę, że uda się osiągnąć Państwu wspólny sukces mimo podziałów politycznych.

 

Jeżeli będę mógł w czymś pomóc, to jestem do Państwa dyspozycji.

 

Z wyrazami szacunku

Łukasz Religa

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31