Jesteś tutaj: HomeEurowybory60 chętnych do Parlamentu Europejskiego

60 chętnych do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 17 kwiecień 2019 01:01
60 chętnych do Parlamentu Europejskiego Fot: European Parlament

We wtorek delegatura PKW w Bydgoszczy zarejestrowała kandydatów komitetów Wiosny oraz Lewicy Razem. Był to ostatni dzień rejestracji list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Z województwa kujawsko-pomorskiego o mandaty będzie zabiegać 60 kandydatów, dla porównania 5 lat temu było ich 90.

 

W naszym okręgu po 10 kandydatów zarejestrowały komitety: Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni), Konfederacji (Korwin, Braun Liroy i Narodowcy), Kukiz15, Lewicy Razem (Partia Razem, Unia Pracy, RSS), Prawa i Sprawiedliwości oraz Wiosny Roberta Biedronia.

 

Pełna lista kandydatów dla okręgu nr 2 (kujawsko-pomorskie):

 

Koalicja Europejska:

1. Radosław Sikorski – PO

2. Janusz Zemke – SLD

3. Aneta Jędrzejewska – PSL

4. Agnieszka Kłopotek – PSL

5. Michał Korolko (nie znane jeszcze miejsce, najprawdopodobniej 5) - PO

6. Sylwester Jankowski – Zieloni

7. Katarzyna Zarębska – PO

8. Edyta Ogonowska - PO

9. Joanna Czerska-Thomas – Nowoczesna

10. Krzysztof Brejza – PO

 

Kukiz15:

1. Paweł Szramka

2. Klaudia Śmigielska

3. Marek Kuszyński

4. Marek Lewandowski

5. Joanna Wiśniewska

6. Wojciech Wilkowski

7. Irena Paczkowska

8. Przemysław Budniak

9. Basia Kotulska

10. Paweł Skutecki

 

 

Konfederacja:

1.Krzysztof Drozdowski – Federacja Marka Jakubiaka

2. Leszek Posłuszny

3. Juliusz Hoffman – Ruch Narodowy

4. Tomasz Mentzen

5. Anna Adamska

6 Joanna Geisler-Grygorewicz

7.Emilia Jawornik

8.Anna Malendowicz

9. Michał Czajkowski

10. Marcin Sypniewski

 

Prawo i Sprawiedliwość:

1. Kosma Złotowski – poseł do Parlamentu Europejskiego

2. Tomasz Latos – poseł na Sejm RP

3. Przemysław Przybylski – radny wojewódzki z Torunia

4. Joanna Borowia – posłanka na Sejm RP z Włocławka

5.Zbigniew Girzyński – były poseł z Torunia

6.Barbara Konieczna – radna powiatu chełmińskiego

7.Żaneta Śrubkowska – Koronowo

8.Ireneusz Stachowiak – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mieszkaniec Inowrocławia.

9.Marcin Wroński – radny Rady Miejskiej w Inowrocławiu.

10.Anna Szwed – pielęgniarka.

 

Lewica Razem:

1.Paulina Matysiak

2. Michał Wysocki
3. Agata Chyżewska-Pawlikowska
4.Marek Rozłoch
5.Aleksandra Smolaga
6.Paweł Kołodziej
7.Anna Ejankowska
8.Krzysztof Małecki
9. Katarzyna Czernic
10.Artur Eichhorst

 

Wiosna:
1. Wanda Nowicka
2. Marcin Anaszkiewicz – wiceprezes Wiosny
3. Izabela Nowak
4. Marek Pijanowski
5. Elżbieta Długołęcka – liderka Wiosny w kujawsko-pomorskim
6. Jakub Jaźwiec
7. Oksana Litwinienko – Ukrainka z polskim obywatelstwem
8. Damian Skałecki
9. Monika Gotlibowska
10. Olgierd Łukaszewicz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30