Jesteś tutaj: Home

Do referendum w sprawie uchodźców dość daleka droga

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 06 czerwiec 2016 16:49

Od 21 stycznia posłowie Kukiz15 przy wsparciu Armii Wojowników zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum ,,Stop uchodźcom”, w którym Polacy mieliby zdecydować o przyjmowaniu przybyszów. Wniosek o rozpisanie referendum musi poprzeć przynajmniej 500 tys. obywateli polskich. Minęło już kilka miesięcy i okazuje się, że do pozytywnego zakończenia akcji dość daleka droga.

Zbiórka podpisów stała się zatem pewnego rodzaju sprawdzianem organizacyjnym środowiska Pawła Kukiza. Okazuje się, że wypada ono dość słabo, albo idea referendum po prostu nie poruszyła Polaków. Od rozpoczęcia zbiórki akcji minęły już bowiem cztery miesiące, a jak przyznał na Facebook-u sam Paweł Kukiz, zebrano dopiero zaledwie ok. 300 tys. podpisów.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów