Jesteś tutaj: Home

Tragiczny weekend na drogach pomimo zaostrzenia przepisów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 02 listopad 2015 10:26

Od piątku trwa policyjna akcja ,,Znicz”, której celem było zapewnienie jak najbardziej bezpiecznych warunkach na drogach, w związku z przypadającym w niedzielę dniem Wszystkich Świętych. Niestety od piątku do dzisiaj na polskich drogach doszło do 225 wypadków, w których śmierć poniosło 30 osób, a 265 odniosło rany. Wypadków było zatem więcej niż przed rokiem, spadła natomiast liczba ofiar śmiertelnych.

W roku 2014 w analogicznym okresie miało miejsce 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób i 252 zostały ranne. Od kilku miesięcy obowiązuje w Polsce prawo, na mocy którego policjanci mogą odebrać prawo jazdy osobą jadącym w terenie zabudowanym o 50 km/h za szybko.

 

Niestety wzrosła też liczba pijanych kierowców, których zatrzymano w ten weekend już 1030.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów