Jesteś tutaj: Home

Frekwencja 7,8% - wyniki referendum

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 07 wrzesień 2015 18:42

Zdecydowana większość uczestników niedzielnego referendum opowiedziała się za jednomandatowymi okręgami wyborczymi oraz przeciwko utrzymaniu dotychczasowej formy finansowania partii politycznych. Referendum nie może zostać jednak uznane za ważne, gdyż wzięło w nim zaledwie 2,3 mln Polaków, czyli frekwencja wyniosła 7,8%. Dla uznania referendum za ważne konieczna byłaby frekwencja na poziomie 50%.

Z uczestników głosowania referendalnego 1,8 mln opowiedziało się za wprowadzeniem w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych, przy niecałych 0,5 mln sprzeciwu. Za JOW było zatem 78,7% głosujących. W naszym województwie JOW poparło ponad 88 tys. osób (78,8%).

 

Przeciwko utrzymaniu dotychczasowej formy finansowania partii politycznych opowiedziało się ponad 82% głosujących, czyli ponad 1,92 mln. Nieco ponad 404 tys. osób było przeciwnego zdania. W kujawsko-pomorskim za zmianą zasad finansowania polityków było ponad 93 tys. głosujących (ok. 83%).

 

W przypadku trzeciego pytania dotyczącego rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika 94,5% głosujących opowiedziało się za takim rozwiązaniem – prawie 2,2 mln osób.

 

Frekwencja w kujawsko-pomorskim była nieco niższa niż w skali kraju i wyniosła 7,02%.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy