Jesteś tutaj: Home

Pomimo embarga produkcja wieprzowiny wzrasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 marzec 2015 22:02

W czerwcu 2014 według danych Głównego Urzędu Statystycznego pogłowie trzody chlewnej w kujawsko-pomorskim wyniosło 1320,9 tys. sztuk, czyli nieco więcej niż w analogicznym okresie roku 2013. Pod względem produkcji trzody chlewnej nasze województwo znajduje się na drugim miejscu w kraju.

Rolnicy z kujawsko-pomorskiego utrzymali 11,3% krajowego pogłowia. Większe pogłowie występowało tylko w województwie wielkopolskim, które jest jednak większe terytorialnie. Trzoda chlewna w ostatnim roku nie była jednak najlepszym interesem z powodu nałożonego przez Rosję embarga, które ma być utrzymywane przez kolejne lata. Dodatkowo polski rynek jest zdominowany przez wieprzowinę importowaną z zachodu Europy, głównie z Dani.

 

W czerwcu 2014 roku odnotowano w naszym województwie 503,8 tys. pogłowia bydła (4 wynik w kraju) oraz 8,3 tys. sztuk owiec (3,7% krajowego pogłowia).

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy