Jesteś tutaj: Home

Narty ważniejsze od posiedzenia Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 01 marzec 2015 19:28

W Rabce Zdroju w czwartek 12 lutego odbywał się III Memoriał im. Marii Kaczyńskiej na nartach -  kandydat na prezydent RP Andrzej Duda zachwycił część dziennikarzy umiejętnościami narciarskimi. W tym samym czasie jego kolega europoseł Kosma Złotowski z naszego regionu uczestniczył w ,,nudnych” głosowaniach w Strasburgu.

 

Głosowania musiały być nudne, skoro kandydat na jedną z najważniejszych funkcji w państwie uznał, że ciekawszym dla niego zajęciem jest jazda na nartach.

 

Zawody odbywały się w Rabce Zdroju, gdyż jak się dowiadujemy w tej miejscowości śp. Maria Kaczyńska w latach 1958-1961 uczęszczała do liceum.

 

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda tego dnia wziął udział w akcji udzielania pomocy swojemu koledze partyjnemu, posłowi Adamowi Kwiatkowskiemu. Tego dnia Sejm akurat nie obradował.

 

Przeglądając protokół dostępny na stronie internetowej – Andrzej Duda do dzisiaj nie usprawiedliwił swojej nieobecności na obradach.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów