Jesteś tutaj: Home

Szaleją pijani kierowcy

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Regionalne niedziela, 25 listopad 2012 02:25

Do poniedziałkowego poranka kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą na drogach naszego województwa akcję „Listopadowy weekend”. Działania te mają na celu ograniczenie zdarzeń zwłaszcza tych, których finałem jest śmierć. Funkcjonariusze bezwzględnie będą reagować na przestępstwa oraz wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.Niestety aż 60 kierujących wsiadło "za kółko" będąc pod wpływem alkoholu.

Jako przestrogę przypominamy Państwu wypadek, który miał miejsce w maju br. 29-letni mężczyzna, który jechał z trójką pasażerów od strony Poświętnego w kierunku miejscowości Brzozowo Muzyły, w pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na prawą stronę drogi, wpadł do rowu i kilkakrotnie dachował.


Wyszło też na jaw, że 29-latek dodatkowo nie miał prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu ani ubezpieczenia OC. Policja zatrzymała go w areszcie. Odpowiedział przed sądem.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów