Jesteś tutaj: Home

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie korupcji politycznej

Napisane przez  Ł.R. / TVP Bydgoszcz Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 styczeń 2015 17:56

TVP Bydgoszcz informuje, że prokuratorzy z Słupska wszczęli postępowanie dotyczące przestępstwa łapownictwa biernego za co grozi kara do 10 lat wiezienia. Chodzi o składanie radnemu województwa z Bydgoszczy propozycji uzyskania korzyści osobistych w zamian za rezygnacje z pełnienia mandatu.

Nie złożę mandatu z dwóch powodów. Z powodu pierwszego, że tego typu propozycje miałem już z Torunia od początku jak się zaczęła sprawa listy bydgoskiej. To też trzeba o tym powiedzieć, gdy lista wyborcza z Bydgoszczy była inna, od tej ułożonej w Toruniu. Wówczas mnie pytano – opłaci się panu startować z czwartego miejsca, nie ma pan szans, niech pan zrezygnuje, po co to panu. Zapewnimy panu spokojny byt jako dyrektora, ile pan będzie chciał, tyle będzie pan dyrektorem – mówił na konferencji prasowej w dniu 2 grudnia ubiegłego roku radny Zbigniew Pawlowicz, przy tym przedstawiając naciski jakie na niego kierowali niektórzy działacze PO.

 

Wystąpienie radnego Pawłowicza na konferencji prasowej:

 

Takie propozycje składać mieli mu – marszałek Piotr Całbecki i senator PO Michał Wojtczak. O wyjaśnienie tej sprawy przez prokuraturę zwrócił się poseł Twojego Ruchu Łukasz Krupa. Jego zawiadomienie zdecydowano się przekazać do prokuratury w Słupsku, dla zachowania większej bezstronności prokuratorów.

 

Dzisiaj ,,Zbliżenia” TVP Bydgoszcz poinformowały, że w dniu 2 stycznia Prokuratura Rejonowa w Słupsku zdecydowała się wszcząć postępowanie w sprawie łapownictwa biernego, za co grozi kara do 10 lat więzienia

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów