Jesteś tutaj: Home

Mojzesowicza transfer pod skrzydła Solidarnej Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 marzec 2014 00:31

Zbigniew Ziobro w sobotę podpisał umowę o współpracy przy najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego z Polskim Blokiem Ludowym, któremu patronuje były minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz, jeszcze kilka dni temu członek władz krajowych partii Jarosława Gowina Polska Razem.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się spekulacje, że Solidarna Polska i Polska Razem z powodu słabych notowań zdecydują się razem wystartować do najbliższych wyborów. Te sugestie przecinają jednak liderzy obu partii.

 

Wojciech Mojzesowicz prowadzi gospodarstwo rolne w podbydgoskim Wtelnie, w ostatnim czasie wraz z kujawsko-pomorskimi rolnikami domaga się reakcji rządu polskim hodowcom, którzy ucierpieli z powodu rosyjskiego embarga na unijne mięso. W piątek uczestniczył w rozmowach z wicepremierem Piechocińskim.

 

W ostatnim czasie jak dowiadujemy się nieoficjalnie współpraca Mojzesowicza z Gowinem nie wyglądał najlepiej. Stąd też jego decyzja o odejściu z partii nikogo specjalnie nie zadziwiła.

 

Karierę Mojzesowicz zaczynał jako działacz PSL, w 2001 roku do Sejmu startował już jako działacz Samoobrony Andrzeja Leppera. Po wewnątrzpartyjnym konflikcie przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

 

Z PiS-u odszedł w roku 2009 jako wyraz sprzeciwu wobec startu Ryszarda Czarneckiego z list tej partii w województwie kujawsko-pomorskim. W latach późniejszych tworzył PJN, w wyborach do Sejmu w 2011 roku nie startował.

 

Bardzo prawdopodobne, że Mojzesowicz zostanie liderem listy Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.