Jesteś tutaj: Home

O order dla Całbeckiego wnioskowała wojewoda

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 lipiec 2013 21:08

Kontrowersyjne nadanie przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski dla marszałka Piotra Całbeckiego, było odpowiedzią na prośbę wojewody Ewy Mes. Order nadany był za zasługi dla rozwoju województwa i polskiej samorządności.

Tę decyzje prezydenta skrytykowały ponad podziałami bydgoskie młodzieżówki (Solidarna Polska, SLD, Ruch Palikota). W odpowiedzi na ich protest Kancelaria Prezydenta odesłała wniosek o nadanie orderu autorstwa wojewody Ewy Mes.

 

Wojewoda pisze w nim między innymi o budowaniu regionalnego patriotyzmu w oparciu o  akcje poświęconą gęsinie.

 

Wśród zasług Marszałka Całbeckiego wspomnieć należy również działania na rzecz budowy metropoli bydgosko-toruńskiej, stworzenie projektu wspólnej kolei metropolitarnej BiT City i innowacyjne rozwiązania dotyczące przewozów regionalnych – pisze wojewoda Ewa Mes do prezydenta Komorowskiego, wnioskując o medal dla marszałka Całbeckiego.

 

Warto wspomnieć, że związana z PSL Ewa Mes, zanim objęła funkcję wojewody, była kierownikiem bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego, czyli podwładną Piotra Całbeckiego. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja