Jesteś tutaj: Home

Będziemy dopłacać na toruński teatr

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 czerwiec 2013 22:00

Sejmik województwa zdecydował w poniedziałek o utworzeniu Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, którego budżet tylko w tym roku wyniesie 1,3 mln zł. Jako, że organem prowadzącym tej instytucji będzie Samorząd Województwa, będzie on finansowany ze środków wojewódzkich, czyli także z podatków bydgoszczan, mieszkańców powiatu nakielskiego, sępoleńskiego, tucholskiego, czy żnińskiego.

 

Ta propozycja spotkała się z dużą krytyką radnych SLD, którzy  wyrażali obawę, że stratne na tym działaniu będą inne instytucje kulturalne w województwie, którym obcięte zostaną budżety. Większość radnych, w tym wicemarszałek Edward Hartwich opowiedziało się jednak za utworzeniem nowej instytucji kulturalnej w Toruniu. 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy