Jesteś tutaj: Home

Wszystko wskazuje na to, że procedura wyborcza ruszy na nowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 06 maj 2020 23:50
Wszystko wskazuje na to, że procedura wyborcza ruszy na nowo Fot: KPRP

Niemal ze stuprocentową pewnością można powiedzieć, że zarządzone na najbliższą niedzielę wybory prezydenckie się nie odbędą. W środę wieczorem doszło do porozumienia się Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, którzy zgodzili się z tym, że wybory korespondencyjne powinny się odbyć w innym terminie, na pewno jednak nie majowym.

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie – czytamy we wspólnym oświadczeniu Kaczyńskiego i Gowina. Po stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, miałyby one zostać rozpisane przez marszałek Sejmu na pierwszy możliwy termin.

 

Unieważnienie wyborów z powodu ich nieprzeprowadzenia przez Sąd Najwyższy do tej pory w Polsce się nie zdarzyło. Będzie to zatem precedensowa sytuacja.

 

Jeżeli uzgodniony przez liderów Zjednoczonej Prawicy scenariusz zostanie zrealizowany to oznacza to rozpoczęcie procedury od nowa. Czyli będzie trzeba na nowo zarejestrować komitety i kandydatów. Oznacza to, że lista ubiegających się o fotel prezydenta może być zupełnie inna niż w wyborach zarządzonych na najbliższą niedzielę.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja