Jesteś tutaj: Home

Na razie Sejmik się nie zbierze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 27 marzec 2020 10:08

Na poniedziałek 30 marca planowana była marcowa sesja Sejmiku Województwa, na której radni mieli podjąć najpotrzebniejsze uchwały. Wczoraj zapadła decyzja o jej odwołaniu, bez wskazania nowego terminu.

 

Powodem odwołania sesji jest rosnące zagrożenie epidemiologiczne w Polsce.

 

Na razie bez decyzji o dotacjach na zabytki i ważną dla Inowrocławia inwestycję

W poniedziałek radni mieli głosować nad wsparciem kwotą ponad 1,4 mln zł dotacji dla powiatu inowrocławskiego na przebudowę skrzyżowania ulic: Staszica, Glempa, Górniczej i Poznańskiej. Jest to obecnie jedna z kluczowych dla Inowrocławia inwestycji drogowych, która realizowana będzie we współpracy miasta, powiatu i województwa. Przesunięcie obrad Sejmiku Województwa, może nieco opóźnić realizację tej inwestycji.

 

W porządku obrad jest też zatwierdzenie przyznania dotacji na kwotę ponad 10  mln zł na prace konserwatorskie. Radni mieli zatwierdzić 50 tys.  zł na pracę remontowe przy parafii Apostołów Piotra i Pawła (Plac Wolności) w Bydgoszczy, czy 50 tys. zł dla parafii św Antoniego w Bydgoszczy, a także na prywatne kamienice.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja