Jesteś tutaj: Home

Jakich tematów w kampanii wyborczej oczekują Polacy?

Napisane przez  Redakcja / Rzeczpospolita - rp.pl Opublikowano w Regionalne wtorek, 01 październik 2019 09:42

Będzie o dość ciekawym, ale niecodziennym badaniu sondażowym, respondenci nie wskazują bowiem swoich sympatii politycznych, ale tematy o których w ich opinii mówi się w tej kampanii wyborczej za mało. Sondaż na zlecenie dziennika ,,Rzeczpospolita” wykonała pracownia SW Research. W szczególności zapoznać powinni się z nim kandydaci, bo być może pomoże on w zdobyciu dodatkowych punktów u wyborców w ostatnich kilkunastu dniach kampanii.

 

Zdaniem aż 33,1% respondentów w badaniu SW Research zbyt mało uwagi komitety i kandydaci poświęcają problematyce ochrony zdrowia. Dla 11,7% przebadanych zbyt mało uwagi w kampanii poświęca się systemowi emerytalnemu. 11% badanych oczekuje większego zainteresowania tematem stosunku państwa z Kościołem, zaś 10,9% chce aby więcej uwagi poświęcono gospodarce.

 

A jakich tematów brakuje Państwu lokalnie?

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów