Jesteś tutaj: Home

Partia pozywa TVP w trybie wyborczym za ,,manipulacje”

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 29 wrzesień 2019 17:21
Partia pozywa TVP w trybie wyborczym za ,,manipulacje” Fot: Twitter

Jest to sprawa bezprecedensowa – Konfederacja Wolność i Niepodległość pozwała w piątek Telewizję Polską w trybie wyborczym o szerzenie manipulacji. Tego samego dnia w Warszawie pod siedzibą TVP odbył się protest działaczy i sympatyków Konfederacji.

- Telewizja Publiczna kłamie – mówił w piątek poseł Robert Winnicki. Sprawa jest jednak dość specyficzna, bowiem nie dotyczy tylko ,,przekłamania”, jak to ma miejsce w większości spraw w trybie wyborczym, ale też zachowania zasad pluralizmu. Telewizja Publiczna, tak samo jak inne media publiczne, w tym stacje radiowe, finansowana jest z pieniędzy publicznych, stąd też powinna w sposób szczególny respektować standardy pluralizmu. Politycy Konfederacji zarzucają, że TVP rzadko ich zaprasza, bądź pomija informacje o zarejestrowaniu przez ich komitet list ogólnopolskich.

 

Pozew nawiązuje jednak też do konkretnego podejrzenia przekłamania. W czwartkowych ,,Wiadomościach” zaprezentowano sondaż przedwyborczy wykonany na zlecenie ,,Super Expressu”. W odróżnieniu od zamawiającej go gazety pominięty w Wiadomościach informację, że próg wyborczy przekracza również Konfederacja z 5% poparciem.

 

Zdaniem posła Winnickiego w tym momencie skłamano - Mówiąc, że pozostałe komitety nie przekroczyły progu

 

Sprawa powinna zostać rozeznana przez warszawski sąd w najbliższych dniach.

 

W innym wydaniu ,,Wiadomości” poproszony o wypowiedź ekspert komentując sondaż CBOS, w którym Konfederacja nie przekracza progu wyborczego, sugerował iż glosowanie przez tą formację przez ,,prawicowego wyborce” to głos stracony i lepiej oddać go na inną formację na prawicy. Zapewne odbiorca miał się domyśleć, że powinien zagłosować na PiS. To właśnie partia rządząca rywalizuje głównie z Konfederacją o elektorat konserwatywny.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów