Jesteś tutaj: Home

Czy będziemy gospodarzem centralnych obchodów 20. rocznicy wejścia do NATO?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 luty 2019 08:20

Bydgoszcz nazywana jest już polską stolicą NATO, co związane jest z rozlokowaniem ważnych instytucji Paktu Północnoatlantyckiego nad Brdą. Prezydent Bydgoszczy proponuje, aby 20. rocznicę wejścia Polski do NATO świętować w Bydgoszczy. Decyzja należeć będzie do MON.

 

O Bydgoszczy jako polskiej stolicy NATO często mówią zagraniczni oficerowie. Podkreślał to chociażby podczas spotkania noworocznego dowódca JFTC NATO gen. Wilhelm Grün. Dość wyraziście podkreślał to już kilka lat temu były naczelny dowódca ds. transformacji NATO gen. Denis Mercier. Do ciekawego zdarzenia z Francuzem doszło w czerwcu 2016 roku, gdy witany był nowy dowódca JFTC NATO gen. Wilhelm Grün. Prezydent Rafał Bruski wyraził wówczas w imieniu bydgoszczan dumę, że Bydgoszcz jeszcze może uchodzić za nieoficjalną stolicę NATO w Polsce. Wówczas sprostował go gen. Mercier twierdząc, że Bydgoszcz można nazywać oficjalną polską stolicą NATO. Od tego czasu zwrot ten jest często powtarzany, co zawdzięczać w mojej opinii możemy właśnie francuskiemu wojskowemu.

 

Ostatniego dnia 2018 roku prezydent Bruski wystosował oficjalne pismo do ministra Mariusza Błaszczaka, w którym napisał – Zwracam się do Pana Ministra z propozycją i wnioskiem o zorganizowanie w Bydgoszczy oficjalnych, ogólnopolskich obchodów 20-lecia przystąpienia Polski do paktu Północnoaltantyckiego.

 

Pełna treść pisma:


 

Na dzisiaj Ministerstwo Obrony Narodowej nie udzieliło na nie jeszcze odpowiedzi. Natomiast podczas odbywającego się 10 stycznia br. spotkania noworocznego w JFTC gen. Grün oświadczył - Możecie liczyć na wsparcie z naszej strony. Nie dziwi mnie ta propozycja, bowiem o Bydgoszczy konsekwentnie mówi się w NATO jako o polskiej stolicy.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy