Jesteś tutaj: Home

Escape Room pod szczególnym nadzorem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 styczeń 2019 17:18
Escape Room pod szczególnym nadzorem Fot: K-PUW

Po piątkowej tragedii w Koszalinie służby w całym kraju kontrolują tego typu pomieszczenia zagadek, pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa. W naszym województwie pierwsze kontrole przeprowadzone zostały już w sobotę.

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z przedstawicielami służb MSWiA przedstawił informację. W województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 39 escape roomów, z tego 35 prowadzi działalność.

 

- Pierwsze czynności podjęto już w tym samym dniu, w którym wystąpiła tragedia – wyjaśnił nadbryg. Janusz Halak, komendant wojewódzki PSP – Kontrole rozpoczęły się w sobotę rano, intensywne czynności trwały w sobotę, niedzielę, kończone były w poniedziałek. W trakcie tych czynności stwierdziliśmy bardzo dużo nieprawidłowości.

 

Zapadła decyzja o wyłączeniu z użytku jednego z obiektów oraz nałożeniu kilku mandatów w przypadku mniejszych uchybień. Jak przyznał komendant, wątpliwości strażaków dotyczyły przygotowania dróg ewakuacyjnych oraz funkcjonowania nieskontrolowanych instalacji.

 

- Wydział do walki z cyberprzestępczością, policjanci przez całą noc generowali listę lokali, które świadczą takie usługi – poinformował Komendant Wojewódzki Policji o działaniach z piątku. Te dane pomogły strażakom przeprowadzenie kontroli od soboty.

 

Z dotychczasowych ustaleń dotyczących tragedii w Koszalinie wynika, że dziewczynki znajdowały się w pomieszczeniu, w którym nie było klamki. Zadanie wymagało od nich odnalezienia jej. Było to jedyne wyjście z ciemnego pomieszczenia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10