Jesteś tutaj: Home

Bp Tyrawa: Jutro będzie lepsze, właśnie dlatego, że Pan Bóg się narodził

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 grudzień 2018 10:24
Bp Tyrawa: Jutro będzie lepsze, właśnie dlatego, że Pan Bóg się narodził Fot i video: Bogusław Białas

W czasie Bydgoskiej Wigilii życzenia do bydgoszczan, pełne refleksji, skierował biskup Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Stara się w nich wyjaśnić fenomen narodzenia Jezusa Chrystusa oraz jego wpływ na nasze życie.

Bydgoska Wigilia odbyła się w czwartek przy ulicy Mostowej, gdzie odbywał się Jarmark Świąteczny.

 

- Co to znaczy, że narodził się Pan Zbawiciel, jako dziecię tam w Betlejem? - zaczął od pytania bp. Jan Tyrawa, aby następnie rozwinąć myśl - Spróbujmy uruchomić swoją fantazje, swoje wyobrażenia i spróbujmy sobie wyobrazić jaka byłaby sytuacja człowieka, gdyby nie było Pana Boga. Człowiek zostałby absolutnie sam, w jakiejś ciemności. Tak to musiałoby wyglądać, gdyby człowiek nie wiedział kim jest i skąd się wziął. Czym jest otaczająca go rzeczywistość, a przede wszystkim dokąd idzie. Na te pytania możemy sobie odpowiedzieć tylko dlatego, że Bóg nam ostatecznie udzielił tej odpowiedzi. Dlatego święta Bożego Narodzenia stają się radosne i takie wyjątkowe, bowiem narodzenie Jezusa Chrystusa i w ogóle obecność Boga z nami odmienia nasz los, sprawia że nie fatum nami rządzi, nie zło nami rządzi, ale rządzi nami miłość dobro i prawa. Dzięki Panu Bogu na świecie jest więcej dobra i zło. Chociaż zło gdy go doświadczamy jest bardziej krzykliwe i wydaje nam się, że jesteśmy otoczeni tylko i wyłącznie przez zła, to jest nieprawda. Dzięki Panu Bogu dobra jest więcej i potrafimy zwyciężać zło. Dzięki Panu Bogu ostatnie słowo należy do dobra.

 

Dalej biskup zaznaczył - Jutro będzie lepsze, właśnie dlatego, że Pan Bóg się narodził. Kiedy składamy sobie życzenia, zwłaszcza w czasie świąt Bożego Narodzenia, tego sobie nawzajem życzmy, żeby święta narodzenia Pana Boga w Betlejem napełniało nas na nowo radością, mocą, chęcią, prawdą, miłością, abyśmy tym wszystkim dzielili się nawzajem, zwłaszcza z tymi, którzy utracili radość życia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy