Jesteś tutaj: Home

Znany operator filmowy Matthew L. Z zarzutami po incydencie w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 listopad 2018 17:33

Goszczący w Bydgoszczy na festiwalu Cammerimage operator filmowy Matthew L. zaatakował w jednym z hoteli ratowników medycznych, a później szarpał się z policjantami. O tym incydencie informują już media ogólnopolskie, a sprawa wydaje się ważna z powodu tego, iż kilka dni temu pracownicy pogotowia byli również ofiarami napaści.

 

Matthew L. jest autorem zdjęć do takich filmów jak dwie części Iron Mana, Czarnego Łabędzia, czy Planu doskonałego. Filmowiec był również za swoją pracę nominowany do Oskara.

 

Za napaść na pracowników bydgoskiego pogotowia grozi mu teraz nawet kara 3 lat pozbawienia wolności. O surowe potraktowanie jego występku przez prokuraturę zaapelował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Reakcja samego ministra wydaje się ważna, bowiem kilka dni temu głośno było w Bydgoszczy o incydencie grożenia ratownikom medycznym przedmiotem przypominającym pistolet. Bydgoskie pogotowie wyraziło ubolewanie z powodu rosnącej fali agresji wobec interweniujących ratowników. Stanowcze potraktowanie osoby znanej w Hollywood może w większym stopniu zwrócić uwagę publiczną na ten problem.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP