Jesteś tutaj: Home

Bezdotykowa płatność za bilety nie działa jakbyśmy chcieli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 12 listopad 2018 08:53

W pierwszej połowie października na części linii autobusowych została uruchomiona płatność za przejazdy bezdotykowo kartą płatniczą, dzięki specjalnym terminalom. Jest to nowatorskie rozwiązanie techniczne jeżeli chodzi o Polskę, które w kolejnym okresie było rozszerzane o kolejne pojazdy bydgoskiej komunikacji. Problem jednak w tym, że system jest na pewno zbyt bardzo awaryjny.

 

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wraz z operatorem wdrażającym technologie, stoją na stanowisko, iż system jest mało awaryjny. Jak się zdarzy jakiś problem od czasu do czasu, to spowodowany wdrażaniem nowej funkcjonalności. Można by to zrozumieć, ale jak się jeździ komunikacją miejską, to zauważyć można, że do takich problemów, uniemożliwiających skasowanie biletu na karcie płatniczej, dochodzi dość często. Pojawia się pytanie – czy pasażer który widząc na szybie naklejkę, iż w danym pojeździe zapłaci za przejazd bezdotykowo, gdy w trakcie jazdy dopiero zauważy, iż z powodu awarii systemu, tak biletu jednak nie kupi, musi się liczyć z konsekwencjami w postaci opłaty dodatkowej?

 

Z jednoznaczną odpowiedzią na to pytanie trudno, bowiem nie zapisano takiej sytuacji w regulaminie przewozu. Praktycznie najprawdopodobniej kary nie zapłaci, gdyż dzisiaj nie posiadają czytników, które pozwalają sprawdzić, czy pasażer zakodował bilet na karcie płatniczej. Muszą wierzyć na słowo. To tylko kolejny dowód za tym, że cały czas z tym systemem mamy falstart.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy